SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Komfort Cyfrowego NIEzmęczenia Wzroku!
 
Działy: Aktualności
Szybkie tempo życia sprawia, że urządzenia elektroniczne stają się nieodłącznym elementem codzienności. Stanowią centrum zarządzania naszym światem – to komfort, z którego nie chcemy rezygnować. Jednocześnie – nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Dlatego powstała akcja Cyfrowe NIEzmęczenie Wzroku, której celem jest poprawienie jakości życia w cyfrowej rzeczywistości. Inicjatorem programu jest jeden ze światowych liderów w produkcji soczewek kontaktowych, firma CooperVision.
Syndrom Cyfrowego Zmęczenia Wzroku (CZW), inaczej syndrom widzenia komputerowego, to rodzaj przemęczenia wzroku, który zaczął być diagnozowany wraz z upowszechnieniem się komputerów osobistych. Z uwagi na intensywny rozwój i digitalizację coraz większych obszarów życia, jesteśmy niemal skazani na doświadczenie tego zjawiska. Wskutek długotrwałego patrzenia na ekran z bliskiej odległości, dochodzi bowiem do przeciążenia mięśni rzęskowych oka, co może prowadzić do pojawienia się cyfrowego zmęczenia wzroku.
Pośród najczęstszych objawów CZW wymienia się: suchość, bolesność i podrażnienie oczu, nadmierne łzawienie, zamazane lub podwójne widzenie, zwiększoną wrażliwość na światło, trudności w skupianiu wzroku, powolną akomodację oka.
Istnieje jednak szereg sposobów, które pomagają łagodzić objawy zmęczenia wzroku. W ciągu dnia, podczas długiego korzystania z urządzeń cyfrowych, zaleca się regularne (co 20 minut) spoglądanie na przedmioty znajdujące się w oddali (ok. 6 metrów) i utrzymanie na nich wzroku przez 20 sekund.
Należy pamiętać również o:
• utrzymaniu odpowiedniego dystansu i kąta między monitorem a swoimi oczami,
• częstym mruganiu,
• robieniu dłuższych odpoczynków od urządzeń cyfrowych,
• konsultacji ze specjalistą i korekcji wady wzroku, jeśli taka występuje,
Praktyczna wiedza na temat walki z CZW, znajduje się na stworzonej specjalnie na potrzeby programu, stronie internetowej: www.cyfroweniezmeczeniewzroku.pl.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe