123RF

Psychiatra podejrzany o przyjmowanie łapówek za wystawianie zaświadczeń lekarskich

Udostępnij:
Ponad 60 zarzutów przyjmowania łapówek za wystawianie nieprawdziwych zaświadczeń lekarskich usłyszał psychiatra Romuald R. Lubelska prokuratura przejęła śledztwo z Rzeszowa – poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Andrzej Jeżyński.
– Postępowanie jest na początkowym etapie. Zapoznajemy się z materiałem dowodowym, w którym znajduje się kilkaset zbiorów dokumentów różnych pacjentów. Dokumenty są przedmiotem badań i analiz – powiedział prokurator Jeżyński.

Jak przypomniał, podkarpaccy śledczy postawili Romualdowi R. ponad 60 zarzutów dotyczących korupcji biernej, czyli przyjmowania łapówek w zamian za wystawienie nieprawdziwych zaświadczeń lekarskich.

– Podejrzany wykonywał na rzecz różnych jednostek wymiaru sprawiedliwości i penitencjarnych czynności związane z opiniowaniem, badaniami psychiatrycznymi – wyjaśnił.

Zdaniem śledczych przynajmniej część pacjentów usłyszy zarzuty korupcji czynnej, czyli wręczania korzyści majątkowej w zamian za uzyskanie nieprawdziwych zaświadczeń.

– Po analizie zabezpieczonych zbiorów dokumentów będziemy rozstrzygać poszczególne wątki – dodał Andrzej Jeżyński.

Prokurator poinformował, że podejrzany przebywa w areszcie tymczasowym.

Za przyjmowanie łapówek grozi od 8 do 10 lat więzienia.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.