Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Anglia: lekarze wracają do protestu, tygodniowy strajk stażystów

Źródło: JTM/Onet
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 01.09.2016
 
 
Strajk w Anglii, który jest zapowiedziany przez lekarzy stażystów na 12-16 września, jest odpowiedzią na rządowy plan 7 dniowej pełnej pracy szpitali. Związek zawodowy lekarzy ogłosił, że 58 proc. członków odrzuciło rekomendowany im wstępnie w czerwcu kompromis. Brytyjski rząd oblicza, że odwołać trzeba będzie milion wizyt i sto tysięcy operacji.
Strajk będzie trwał codziennie od godziny 8 do 17 w zapowiedzianych dniach i ma być akcją protestacyjną cykliczną, powtarzającą się w kolejnych miesiącach.

Minister zdrowia Jeremy Hunt powiedział BBC, że to "straszna wiadomość dla pacjentów", gdyż trzeba będzie odwołać do stu tysięcy operacji i przesunąć milion wizyt szpitalnych – podaje Onet.

Minister Hunt jest zdziwiony, że pomimo zgody innych krajów UK, Anglia chce przeprowadzić „najgorszy strajk w historii publicznej służby zdrowia”.

Przeciwko przedłużającemu się konfliktowi rządu i lekarzy zaprotestowały także organizacje pacjenckie.

Organizacje reprezentujące pacjentów zaprotestowały przeciw przedłużającemu się konfliktowi lekarze - rząd. Minister Hunt wyraził zdziwienie, że związek, który w maju uznał tę umowę za dobrą dla lekarzy i dla pacjentów, teraz uważa, że jest tak zła, iż jest gotów przeprowadzić
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe