Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Choroba Stilla – webinar

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 22.07.2022
 
 
Czym się charakteryzuje, kogo i kiedy dotyka, jakie są nowe możliwości leczenia. Niezbędna wiedza o chorobie Stilla zostanie kompleksowo zaprezentowana podczas bezpłatnego webinaru 28 września o godzinie 18.00.
Choroba Stilla należy do rzadkich schorzeń obejmujących stawy. Występuje przede wszystkim po ukończeniu 16. roku życia, ale może też dotyczyć młodszych dzieci. Charakterystyczne objawy – wysoka gorączka, wysypka i bóle stawów – należą do często występujących przy różnych chorobach, co skutecznie utrudnia właściwe rozpoznanie.

O tym, jak wykryć chorobę Stilla i prowadzić proces leczenia, opowiedzą eksperci w trakcie bezpłatnego spotkania online. W programie wydarzenia przewidziano wystąpienia:
– anakinra w leczeniu choroby Stilla u dzieci i dorosłych;
– choroba Stilla w wieku rozwojowym;
– nowe możliwości leczenia choroby Stilla u dorosłych i układowego MIZS w programie lekowym – kryteria kwalifikacji do leczenia anakinrą w praktyce.

Ponadto przewidziano również sesję Q&A, w trakcie której uczestnicy webinaru będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i usystematyzować swoją wiedzę.

Webinar poprowadzą prof. dr hab. n. med. Paweł Hrycaj, dr hab. n. med. Zbigniew Żuber, prof. KAAFM oraz dr n. med. Marcin Stajszczyk. Już teraz serdecznie zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!

REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.