Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Depresja utrudnia leczenie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów

Źródło: BL, www.dailyrx.com
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 19.11.2013
 
 
Depresja utrudnia skuteczne leczenie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów – dowiedli angielscy naukowcy. Udowodnili także, że depresja jest częstą chorobą towarzyszącą RZS
W niedawnym przeglądzie wcześniejszych badaniach stwierdzono, że depresja występowała częściej u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów ( RZS) niż u osób bez RA. Przegląd przeprowadził Faith Matcham z Wydziału Medycyny Psychologicznej Kings College w Londynie.

Autorzy badań sugerują, że wiedza, czy pacjent cierpiący na RZS ma depresję może pomóc lekarzom w skuteczniejszym leczeniu choroby.

Autorzy przeglądu napisali, że dodatkowe interwencje mogą być konieczne u pacjentów z RZS, którzy również mają depresję. Jednak częstość współwystępowania u pacjentów zarówno RZS jak i depresji, jest jeszcze nieznana i wymaga dokładniejszych badań. Ze wstępnych obserwacji wynika jednak, że depresja jest "bardzo powszechna" wśród pacjentów z RZS i najczęściej dotyka pacjentów w młodszych grupach wiekowych.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe