Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Doroczne spotkanie reumatologów z całego świata

Źródło: ACR
Autor: Alicja Kostecka |Data: 06.11.2019
 
 
Doroczna konferencja American College of Rheumatology 2019 rozpocznie się pojutrze w rodzinnym mieście ACR - w Atlancie, w stanie Georgia i potrwa do 13 listopada.
W spotkaniu, w różnych formach, uczestniczyć będzie 16 000 reumatologów i lekarzy innych specjalności, pracowników ochrony zdrowia zajmujących się reumatologią oraz wystawcy z ponad 100 krajów. Społeczność reumatologiczna przyjedzie do Atlanty, aby poznać najnowsze osiągnięcia naukowe oraz problemy kliniczne w tej dziedzinie medycyny.

Coroczna konferencja American College of Rheumatology jest bramą do globalnej edukacji reumatologicznej. W programie przewidziano 450 sesji naukowych, które zapewniają uczestnikom dostępu do najnowszych badań reumatologicznych i zastosowań klinicznych, a także dają nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego poprzez tworzenia sieci kontaktów.

American College of Rheumatology (ACR), to profesjonalne stowarzyszenie reumatologów, której celem jest poprawa opieki nad pacjentami z chorobami reumatycznymi i rozwój specjalizacji reumatologicznej. Organizacja założona została w 1934 roku i obecnie zrzesza ponad 8400 lekarzy, pracowników ochrony zdrowia i naukowców z całego świata.

Więcej: www.rheumatology.org/Annual-Meeting
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe