Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

EULAR 2022 – reumatolodzy przekładają badania na praktykę

Źródło: EULAR 2022
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 03.06.2022
 
 
Tagi: EULAR
Ambicją Europejskiego Kongresu Reumatologii jest stworzenie forum o najwyższym standardzie wymiany naukowej – na wszystkich poziomach – zarówno praktyki, jak i badań naukowych, także w wymiarze edukacyjnym i społecznym.
Na kongresie spotkali się profesjonaliści w dziedzinie reumatologii, także ci współpracujący z organizacjami pacjentów. Cel jest niezmienny – osiągnięcie postępu w terapii osób z chorobami reumatycznymi.

Do uczestników swoje przesłanie wystosowała Annamaria Iagnocco, przewodnicząca European Alliance of Associations for Rheumatology. Przypomniała, że w medycynie światowej EULAR cieszy się ogromnym prestiżem. Podkreśliła, że kongres EULAR to próba zilustrowania i ocenienia najnowszych przełomów w reumatologii.

Nie zabrakło sesji poświęconych nowościom i danym na temat leczenia chorób reumatycznych i mięśniowo-szkieletowych (RMD). Praktyczne aspekty prezentowane są w trakcie warsztatów.

European Congress of Rheumatology odbywa się od 1 do 4 czerwca w Kopenhadze. Po dwóch latach wirtualnych debat o przyszłości reumatologii duński kongres jest hybrydowy.

Kongresowe debaty i doniesienia analizowane są po zakończeniu wydarzenia. Wydawnictwo Termedia zaprasza na X Konferencję Post EULAR & ACR (grudzień 2022). Przewodniczącym komitetu naukowego jest prof. Włodzimierz Samborski, partnerstwo merytoryczne i nadzór naukowy sprawuje Katedra i Klinika Reumatologii, Rehabilitacji i Chorób Wewnętrznych Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.

Zapraszamy do lektury:
ZALECENIA EULAR
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.