Wyślij
Udostępnij:
 
 
Targi AtoPsoriaDerm, szczegóły: https://targikielce.pl/pl/iii-targi-dla-pacjentow-z-luszczyca-luszczycowym-zapaleniem-stawow-i-atopowym-zapaleniem-skory,20651.htm
AtoPsoriaDerm 2019 – z troski o chorych na łuszczycę, ŁZS i AZS
Źródło: Targi Kielce
Autor: Agnieszka Kostencka |Data: 06.05.2019
 
 
Bezpłatne targi i konferencja pełna specjalistów – już po raz trzeci w Targach Kielce, 8 czerwca 2019 roku, odbędzie się AtoPsoriaDerm. To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne dla chorych na łuszczycę, łuszczycowe zapalenie stawów i atopowe zapalenie skóry każdego roku gromadzi 400 osób z całej Polski. AtoPsoriaDerm jest unikatową w skali kraju inicjatywą łączącą chorych i dającą wiedzę na temat leczenia i funkcjonowania w chorobie. A wszystko wprost od lekarzy specjalistów, producentów dermokosmetyków i ośrodków oferujących terapie dla pacjentów.
Debiutująca w 2017 roku AtoPsoriaDerm w Targach Kielce powstała z inspiracji Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Razem Raźniej” i Koalicji na Rzecz Walki z Łuszczycą, ŁZS i AZS. Bezpłatne targi i konferencja z udziałem lekarzy specjalistów gromadzą co roku w Kielcach 400 zainteresowanych osób - chorych i ich rodzin z różnych rejonów Polski, którzy na co dzień borykają się z leczeniem i wykluczeniem społecznym, choć zarówno łuszczyca jak i AZS nie są chorobami zakaźnymi.

Wydarzenie skrojone na miarę potrzeb chorych

Patronat nad trzecią edycją Targów dla Pacjentów z Łuszczycą, Łuszczycowym Zapaleniem Stawów i Atopowym Zapaleniem Skóry objęły: Konsultant Krajowy w dziedzinie dermatologii i wenerologii prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii prof. nadzw. dr hab. n. med. Beata Kręcisz.
AtoPsoriaDerm to kompleksowe, ogólnopolskie wydarzenie łączące targi i konferencję z wykładami ekspertów oraz praktycznymi poradami. Wiodącymi tematami tegorocznej części konferencyjnej będą:
• Choroby skóry a możliwości wykonywania zawodu
• Profilaktyka czerniaka – bezpieczne korzystanie ze słońca i naświetleń
• Co pacjent powinien wiedzieć o łuszczycowym zapaleniu stawów

W strefie konsultacji lekarze dermatolodzy z Kliniki Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będą wykonywać badania dermatoskopowe zmian skórnych oraz udzielą porad jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na czerniaka.
Strefę konsultacji uzupełnią porady z zakresu terapii dietą oraz podologii.
Na stoiskach targowych Zwiedzający będą mogli zapoznać się z gamą najnowocześniejszych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej i wspomagających proces leczniczy, skorzystać z wiedzy konsultantów i kupić wybrane produkty.

AtoPsoriaDerm w Kielcach to cenne wsparcie dla osób chorych, zarówno pod względem merytorycznym jak i psychologicznym. To również doskonała platforma integracji środowiska lekarzy, chorych i ich rodzin.


Zapraszamy 8 czerwca 2019 na bezpłatne targi i konferencję AtoPsoriaDerm w Centrum Kongresowym Targów Kielce

Strona internetowa wydarzenia: www.targikielce.pl/pl/atopsoriaderm.htm.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe