Wyślij
Udostępnij:
 
 

Bieg solidarności z chorującymi na raka piersi w Gdańsku i 15 innych miastach Europy

Źródło: Fundacja OmeaLife
Autor: Marta Koblańska |Data: 27.09.2019
 
 
29 września 2019r. Fundacja OmeaLife organizuje w Gdańsku międzynarodowy bieg Race for the Cure, który jest symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Bieg niesie za sobą idee zwiększenia świadomości profilaktyki raka piersi, budowanie solidarności z chorymi i ich rodzinami oraz ma na celu zgromadzenie funduszy na działalność fundacji.
Wydarzenie odbywa się w tym samym dniu w 16 miastach w Europie. Na całym świecie Race for the Cure ma jeden wspólny wizerunek. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe.

Pakiet startowy jest bardzo bogaty, a sam cel biegu szczytny. Wpisowe wynosi 40 PLN. W biegu mogą wziąć udział kobiety, mężczyźni, a także dzieci (ukończone 10 lat) tworząc drużynę lub biegnąc indywidualnie. Istnieją 3 możliwości uczestnictwa: Bieg – 5km, Nordic Walking – 3km oraz Bieg Wirtualny.

Bieg Race for the Cure by Omealife to nie tylko wydarzenie sportowe ale również okazja do zabawy, nauki oraz ciekawe bezpłatne warsztaty. Przewidziano możliwość konsultacji i badań piersi przez lekarzy, bogatą ofertę partnerów z zdrowymi przekąskami, atrakcje dla dzieci oraz warsztaty krawieckie, dietetyczne, kosmetyczne i z ekspertem rynku pracy. Wydarzenie uświetni koncert Marty Gałuszewskiej.

Race for the Cure to największe na świecie, najbardziej udane wydarzenie edukacyjne i charytatywne poświęcone rakowi piersi. Pierwszy taki bieg miał miejsce w Dallas w 1983r. Jego organizatorką była Nancy G. Brinker, założycielka organizacji Susan G. Komen, której siostra zmarła na raka piersi. Chciała w ten sposób uczcić jej pamięć oraz zapewniać wsparcie innym. Bieg okazał się sukcesem i obecnie na całym świecie odbywa się ich corocznie ponad 150, jednocząc około miliona uczestników. Dzięki działaniom fundacji OmeaLife, Polska znalazła się w grupie Think Pink Europe, która zrzesza organizacje walczące z rakiem piersi m.in. organizując bieg Race for the Cure.

Fundacja wybrała miasto Gdańsk, ponieważ jest symbolem solidarności, tutaj również ma swoją siedzibę. Partnerami wydarzenia są m.in. Miasto Gdańsk oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Jednym z kluczowych sponsorów wydarzenia jest firma Baxter, która zadba o edukację związaną z tematem żywienia medycznego w chorobie onkologicznej i najnowszych metod rekonstrukcji piersi.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe