Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konferencja Flebologia Estetyczna: Leczenie estetyczne i małoinwazyjne w Flebologii. Lipedema – jak postępować? odbędzie się 17-18 listopada br. w Warszawie

Czy znasz już program konferencji Flebologia Estetyczna?

Autor: Wojciech Jankowski |Data: 29.10.2019
 
 
Najnowsza wiedza medyczna, merytoryczne dyskusje, odpowiedzi na najważniejsze pytania i wymiana doświadczeń – wszystko to czeka na uczestników konferencji pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. Tomasza Urbanka, prof. dr. hab. Zbigniewa Rybaka i prof. dr. hab. Andrzeja Szuby.
Konferencja rozpocznie się 17 listopada (niedziela) częścią poświęconą niezwykle istotnemu i jednocześnie trudnemu pod względem terapeutycznym problemowi, jakim jest obrzęk tłuszczowy – lipedema. Zarówno w gabinetach medycyny estetycznej, jak i flebologicznych obserwujemy na co dzień coraz większą liczbę pacjentów z tą patologią, myloną często z obrzękiem limfatycznym i innymi schorzeniami mogącymi prowadzić do powstania obrzęku kończyn. Dzięki inicjatywie prof. Andrzeja Szuby, prezesa Sekcji Limfologii Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, uczestnicy konferencji będą mogli zgłębić ten problem wraz z zaproszonymi ekspertami. Przedstawione zostaną wytyczne diagnostyki, prewencji i postępowania terapeutycznego. W poszczególnych wykładach omówiona zostanie także definicja, epidemiologia i patofizjologia. Uczestnicy poznają sposoby leczenia zachowawczego, fakty i mity dotyczące lipedemii, oraz techniki leczenia chirurgicznego obrzęków tłuszczowych.

Drugi dzień konferencji (18 listopada, poniedziałek) poświęcony będzie zagadnieniom flebologii estetycznej. Zaplanowano sesje dotyczące skleroterapii, leczenia wewnątrznaczyniowego niewydolności żył powierzchownych oraz problemów leczenia flebologicznego.

W gronie wykładowców znajdują się międzynarodowi eksperci, m.in.: Franz-Joseph Schingale, Gabriele Erbacher i Axel Baumgartner.

Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych codziennymi problemami spotykanymi w gabinetach flebologicznych oraz pragnących uaktualnić swoją wiedzę w zakresie leczenia chorób żył.

Zachęcamy do zapoznania się z programem, dostępnym pod adresem: www.termedia.pl/Konferencja-VI-Konferencja-Flebologia-Estetyczna-Program-szczegolowy,1058,8879.html.

Patronat merytoryczny i nadzór naukowy:

Polskie Towarzystwo Flebologiczne

oraz
Sekcja Limfologii Polskiego Towarzystwa Flebologicznego

Patronat honorowy:

Redaktor Naczelny Phlebological Review (Przegląd Flebologiczny) - dr hab. Marian Simka
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe