Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konferencja „Wyzwania w neurologii. Jak skutecznie leczyć ból i stan zapalny?” odbędzie się 27 – 28 lutego br. w Warszawie

Jak skutecznie leczyć ból i stan zapalny w chorobach neurologicznych?

Autor: Karolina Gawarzewska |Data: 08.01.2020
 
 
Jakie wyzwania stoją przed dziedziną neurologii, oraz w jaki sposób skutecznie pomóc pacjentowi zlikwidować permanentny ból, towarzyszący w chorobach neurologicznych? Na konferencji „Wyzwania w neurologii. Jak skutecznie leczyć ból i stan zapalny?” poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące poprawy skuteczności leczenia objawowego. Głównym celem jest uzyskanie lepszego komfortu i jakości życia pacjenta neurologicznego.
Trzeba pamiętać nie tylko o wyleczeniu z choroby, ale również o bólu, który w chorobach neurologicznych jest wyjątkowo odczuwalny i może doprowadzić do niepożądanych reakcji pacjenta.

Prof. dr hab. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, jako Przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji podkreśla, że „w neurologii bardzo często mówi się o leczeniu konkretnych chorób, a zapomina o bólu towarzyszącym tym chorobom, czyli niespecyficznym objawom ogólnoustrojowym, nie zawsze związanym z przyczynami choroby, powodującym dyskomfort chorego.”

Program konferencji oparty jest na dwudniowych spotkaniach ze znanymi ekspertami z dziedziny neurologii, neurochirurgii, psychiatrii, medycyny ratunkowej, ortopedii, reumatologii i anestezjologii. Porozmawiamy m.in. na temat nowych możliwości leczenia w trakcie bólu migrenowego i klastrowego, poruszymy najważniejsze problemy związane z bólem w stwardnieniu rozsianym, zapalenia stawów oraz wszelkich bólowych dolegliwościach psychiatrycznych. Specjaliści zaprezentują opisy przypadków pacjentów, którzy doświadczali lub doświadczają bólu w chorobach neurologicznych, ortopedii i reumatologii.

Konferencja kierowana jest przede wszystkim do lekarzy neurologów, ale również do lekarzy innych specjalności, przed którymi stoją dwa największe wyzwania - wykrycie przyczyn chorób neurologicznych, tak by można było je skutecznie leczyć oraz stworzenie takiej metody regeneracji i odbudowy uszkodzonych struktur, aby cofnąć występujący u pacjenta deficyt neurologiczny.

Takiej pomocy oczekują od lekarzy pacjenci z utrwalonym kalectwem neurologicznym, których liczba ciągle wzrasta, a eksperci poszukują nieustannie nowych rozwiązań leczenia, profilaktyki i diagnostyki.
Zachęcamy do spotkania się z wykładowcami i do udziału w dyskusjach, poruszających jeden z trudniejszych problemów dzisiejszej medycyny.

Konferencja „Wyzwania w neurologii. Jak skutecznie leczyć ból i stan zapalny?” odbędzie się 27 – 28 lutego br. w Warszawie.

Szczegółowy program Konferencji oraz panel rejestracyjny znajduje się na stronie wydarzenia: https://www.termedia.pl/Konferencja-Wyzwania-w-Neurologii-Jak-Intro,1130,7995.html
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe