Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Liderzy medycyny mają głos

Źródło: Iwona Kazimierska, Krystian Lurka, Agnieszka Paculanka
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 20.01.2022
 
 
Statuetki zostaną wręczone 26 stycznia podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już dzisiaj laureaci 21. edycji konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny w rozmowach z „Menedżerem Zdrowia” opowiadają o kulisach swoich sukcesów – tym większych, że osiągniętych w pandemicznym czasie.
Oto kolejni zwycięzcy.

Prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – lider roku 2021 w ochronie zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa

Co uznaje za największy sukces jako rektora? – Wymienię trzy. Po pierwsze, nie odpuściłem praktycznie żadnego punktu z moich programów wyborczych, na których oparty jest dokument „Strategia Rozwoju UMP”. Dzięki temu rozwój uczelni jest zrównoważony. Po drugie, miałem nosa do ludzi i zbudowałem fantastyczny zespół współpracowników – zarówno wśród władz uczelni, jak i kierownictwa administracji UMP oraz szpitali klinicznych. No i po trzecie, co wynika z drugiego, większości rzeczy nie muszę robić sam, więc nie dopadło mnie wypalenie i „starczy mi pary” na kolejne trzy lata kierowania uczelnią. Ale nie dłużej… – mówi prof. Tykarski.

Fundacja K.I.D.S. – Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali – lider roku 2021 w ochronie zdrowia – działalność charytatywna

– Kiedy zaczęliśmy realizować pierwszy projekt, jego celem była zmiana procesu – stworzono aplikację pacjenta, obecnie wdrożoną w Centrum Zdrowia Dziecka. Pomaga ona rodzicom nawigować po CZD, zarządzać informacjami i przygotować się do pobytu w szpitalu z dzieckiem. W tym czasie zaczęliśmy również pracować nad projektem, który pomoże małym pacjentom onkologicznym przejść przez chemioterapię. Chcemy zmniejszyć odczuwany przez nich niepokój, lęk oraz panikę podczas trudnych zabiegów wkłucia dożylnego poprzez wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości. Dzieci zakładają specjalne medyczne okulary z przygotowanym przez nas materiałem, który pozwala odciąć się im od traumatycznego doświadczenia poprzez wejście w świat wirtualny – opowiada Maciej Malenda, prezes fundacji.

Joanna Matuszewska z Polskiego Radia Gdańsk – lider roku 2021 w ochronie zdrowia – media i public relations

Dziennikarka, zapytana o często poruszane tematy związane z niepełnosprawnością, tak odpowiada: – Środowisko osób z niepełnosprawnościami cały czas zmaga się ze stereotypami albo wręcz nagannymi zachowaniami, jak np. ignorowanie ich obecności i zwracanie się do osoby towarzyszącej. Ci ludzie chcą normalnie, tak jak inni, funkcjonować społecznie. Potrzebują uwzględnienia ich możliwości, czyli tzw. dostępności. Dlatego tak ważne jest przełamywanie barier i to nie tylko architektonicznych, lecz również informacyjnych i mentalnych. Staram się właśnie o tym mówić w swoich audycjach.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Kandydatów zgłaszały organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne. W tym roku wpłynęło wyjątkowo dużo wniosków, bowiem czas pandemii potrzebuje osób wyjątkowych i nieszablonowych działań.

Do 25.01.2022 będziemy przybliżać sylwetki kolejnych laureatów.

Więcej o konkursie na stronie internetowej: www.termedia.pl/Konferencja-Sukces-Roku-2021.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.