Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowoczesne technologie w walce o zdrowie i kondycję sportowców podczas pandemii

Autor: Aleksandra Lang |Data: 14.10.2020
 
 
Choć nie widnieje w ogłaszanym przed meczem składzie, sztab medyczny drużyny sportowej jest jak rezerwowy zawodnik. By jeszcze lepiej zadbać o graczy, MKS Cracovia SSA, najstarszy polski klub sportowy z sekcjami piłkarską i hokejową, nawiązał współpracę z Comarch Healthcare. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom informatycznym „Pasy” mogą teraz nadzorować zdrowie zawodników także na odległość, m.in. pod kątem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2.
O sukcesie drużyny sportowej przesądzają nie tylko talent i umiejętności jej członków, ale również ogólna dyspozycja zdrowotna. Dlatego zespół dobrze wykwalifikowanych lekarzy i fizjoterapeutów to nieodzowny element zaplecza każdego klubu, który poważnie myśli o odnoszeniu sukcesów w krajowych i międzynarodowych rozgrywkach. W normalnej sytuacji sztab medyczny towarzyszy zawodnikom prawie nieustannie. Jak zapewnić jednak tego rodzaju wsparcie w warunkach reżimu sanitarnego?

Gra zespołowa, ale na dystans
Wiosną obecnego roku ogłoszenie stanu epidemicznego w Polsce i związane z nim ryzyko zachorowania na COVID-19 zmusiło piłkarską drużynę Cracovii do zawieszenia zbiorowych treningów i spotkań zespołu. W celu nadzorowania i wspierania zawodników, potrzebne było jednak narzędzie, które wskazałoby na odległość ewentualne ryzyko zakażenia koronawirusem, pozwoliło sztabowi medycznemu klubu zachować kontrolę nad zdrowiem i kondycją zawodników, a także ułatwiło samym piłkarzom kontynuację dbania o formę.Comarch HomeHealth – zdalne wsparcie dla zawodników
Wybór padł na elastyczny system Comarchu do zdalnego monitoringu wybranych parametrów zdrowotnych. W odpowiedzi na opisane wyżej wyzwania krakowska firma IT opracowała indywidualne rozwiązanie, w wyniku którego opieką zostało objętych 25 sportowców. Wszyscy otrzymali tablety z aplikacją HomeHealth, zintegrowanymi urządzeniami pomiarowymi oraz sporządzoną przez władze Ekstraklasy ankietą. Dane z pomiarów trafiają bezpośrednio do w pełni bezpiecznej, chmurowej platformy telemedycznej Comarch e-Care, gdzie na bieżąco analizują je lekarze klubu. To tylko część elementów skrojonego pod indywidualne potrzeby Cracovii nowoczesnego rozwiązania Comarchu.

O szczegółach przeczytasz w bezpłatnym case study, w którym znajdziesz odpowiedzi na pytania:
• Jakie pomiary robili piłkarze i w jakim celu?
• Czy usługa Comarch HomeHealth sprawdziła się jako rozwiązanie dla piłkarzy?
• Co wyróżnia to rozwiązanie telemedyczne?
• Jakie znaczenie miała współpraca w obliczu globalnej pandemii?

Więcej na temat systemu zdalnego monitoringu zdrowia Comarch HomeHealth i jego możliwościach zastosowania nie tylko w klubach sportowych, ale i szpitalach, domach opieki czy firmach ubezpieczeniowych, znajdziesz na stronie: www.comarch.pl/healthcare/produkty/comarch-homehealth.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe