Wyślij
Udostępnij:
 
 

O raku piersi w międzynarodowym gronie

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 27.06.2022
 
 
Kompleksowa opieka nad pacjentką, u której niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, to motyw przewodni VI edycji konferencji Rak Piersi – Onkologia i Plastyka.
Rak gruczołu piersiowego jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet i stanowi jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. Jak w przypadku każdej choroby wczesne wykrycie znacząco zwiększa szanse skutecznego leczenia. Ma to znaczenie także w przypadku ingerencji chirurgicznych. Pojawiająca się konieczność usunięcia piersi jest dla kobiet bardzo trudną decyzją, która nierzadko odbija się na ich późniejszym funkcjonowaniu już po przezwyciężeniu choroby.

14 i 15 października w Poznaniu spotkają się najlepsi specjaliści leczenia raka piersi, by omówić najnowsze rozwiązania i trendy stosowane na świecie w chirurgii gruczołu piersiowego. Problematyka omówiona zostanie kompleksowo zarówno na etapie postępowania medycznego – diagnostyki, leczenia systemowego, chemioterapii i radioterapii – jak również dziedzin powiązanych. Rehabilitacja, odpowiednia dieta czy psychoterapia stanowią klucz do powrotu kobiet do normalnego życia. Tak samo jak w poprzednich latach spora część wydarzenia będzie miała charakter międzynarodowy. Tym razem kierownik naukowy, dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. nadzw., zaprosił do udziału w konferencji wybitnych ekspertów z wielu krajów, którzy swoją działalność naukową i medyczną prowadzą w szczególności w zakresie rekonstrukcji piersi.

Na VI edycję konferencji zapraszamy do Novotelu Centrum w Poznaniu. Tylko do 30 czerwca obowiązuje oferta first minute, w ramach której opłata za udział wynosi dla lekarzy 500 złotych, a dla pielęgniarek 250 złotych.

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.