Materiały prasowe

Psychiatria dzieci i dorosłych podczas Europejskiego Kongresu Samorządów

Udostępnij:
Podczas Europejskiego Kongresu Samorządów konsultanci krajowi w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz psychiatrii wspólnie z przedstawicielami ministerstw Zdrowia, Edukacji oraz Rodziny i Polityki Społecznej będą rozmawiać o dalszych działaniach w obszarze psychiatrii wieku rozwojowego i psychiatrii dorosłych.
4 i 5 marca w Mikołajkach odbędzie się IX Europejski Kongres Samorządów. Konferencja w swojej formule nawiązuje do jednego z największych wydarzeń tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej – Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Kongres stanowi platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Nowy model opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży
Ważną część programu merytorycznego będą stanowiły tematy z zakresu organizacji ochrony zdrowia, w tym dyskusja poświęcona nowemu modelowi opieki psychiatrycznej.

Nowy model opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży oparty jest przede wszystkim na działaniach skoncentrowanych nie tylko na dziecku czy nastolatku, ale na całym systemie, w którym ci najmłodsi funkcjonują. A zatem fundament tego modelu to współpraca interdyscyplinarna, międzyresortowa oraz międzysektorowa, bez niej nie uda się skutecznie pomóc dziecku, nastolatkowi i dorosłemu.

Efektywność związana jest także z zaangażowaniem środowiska, w którym nasz pacjent funkcjonuje i w związku z tym rozmowa na ten temat z przedstawicielami samorządów jest niezbędna.

Jakie działania w obszarze psychiatrii wieku rozwojowego i psychiatrii dorosłych
Mając powyższe na uwadze, na IX Europejskim Kongresie Samorządów konsultanci krajowi w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz psychiatrii wspólnie z przedstawicielami ministerstw Zdrowia, Edukacji oraz Rodziny i Polityki Społecznej będą rozmawiać o dalszych działaniach w obszarze psychiatrii wieku rozwojowego i psychiatrii dorosłych, pamiętając o tym, jak bardzo nasza przyszłość jest zależna od kondycji psychicznej nas wszystkich, a szczególnie najmłodszego pokolenia.

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod linkiem: https://economicforum.pl/rejestracja-eks/index.php/form/fe?open=Eksaa&_lang=pl.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.