Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ślimak pokazuje rogi, a ty pokaż swoje nogi - jak leczyć owrzodzenia. Webinarium

Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 27.04.2021
 
 
Jakie są nowoczesne metody leczenia owrzodzeń podudzi i ran przewlekłych w obrębie nóg? Jak kompresjoterapia oraz nowoczesne opatrunki mogą przyspieszyć terapie pacjentów? 20 maja o godz. 18:30 mgr Izabela Kuberka udzieli odpowiedzi uczestnikom spotkania.
Jak dochodzi do powstania owrzodzenia nóg?

Głównym czynnikiem warunkującym jest schorzenie określane jako niewydolność żylna – jeśli jest ona nieleczona, a stan żył stale się pogarsza, to wówczas krew krąży w nich coraz mniej efektywnie.

Ponieważ nogi są obszarem oddalonym od serca najbardziej – to właśnie tam przy niewydolności dochodzi do braków zaopatrzenia tkanek w tlen i składniki odżywcze. Tkanki w tym obszarze również wolniej się regenerują, przez co skóra staje się cieńsza, szarzeje i zmienia barwę na brązowawą. Najmniejszy uraz w zmienionym chorobowo miejscu (najczęściej są to okolice kostek) to rana, określana jako owrzodzenie żylne.

Opatrywanie ran podudzia powstałych na skutek niewydolności żylnej to trudne zadanie. Chociaż same rany nie są głębokie, to z pewnością wiele z nich zajmuje dość duży obszar skóry, a dodatkowo w większości przypadków obserwuje się wysięk surowicy.

Jak skutecznie i bezpiecznie poradzić sobie z owrzodzeniem żylnym? Tego dowiemy się już 20 maja o godz. 18:30!

Zachęcamy do obejrzenia zaproszenia mgr Izabeli Kuberki, kierownik naukowej wydarzenia!
Zarejestruj się bezpłatnie i weź udział w spotkaniu! >>>>

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe