Wyślij
Udostępnij:
 
 

Stołeczna Klinika Flebologii nowym Centrum Referencyjnym firmy Philips

Źródło: mat. pras.
Redaktor: Aleksandra Lang |Data: 30.10.2020
 
 
Wysokospecjalistyczna Klinika Flebologii w Warszawie, zajmująca się na co dzień diagnostyką i leczeniem chorób żył przy ścisłej współpracy z Centrum Medycyny Sportowej, stała się jednym z ośrodków referencyjnych firmy Philips. Od października medycy z całego świata mogą odwiedzać klinikę, by wymieniać doświadczenia i wiedzę w obszarze badań układu żylnego przy użyciu nowoczesnych technologii, w których specjalizuje się holenderska firma.
Pacjenci Kliniki Flebologii zmagają się z wieloma dolegliwościami: przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych, niewydolność żylna miednicy, żylaki okolic intymnych czy żylne zespoły uciskowe, to tylko niektóre z nich. Te schorzenia mogą nie tylko zagrażać zdrowiu, ale nawet życiu, a jednocześnie są przy tym bardzo uciążliwe w codziennym życiu chorych. Na szczęście szybka i skuteczna diagnostyka oraz kompleksowe leczenie pacjentów w placówce jest możliwe – m.in. dzięki olbrzymiej wiedzy i doświadczeniu lekarzy oraz nowoczesnym technologiom, które umożliwiają skuteczne i efektywne przeprowadzenie całej serii badań i zabiegów. Te czynniki wpływają na niezwykle wysoki poziom świadczonych usług w ośrodku. Dzięki bliskiej współpracy z firmą Philips, Klinika ma szansę wznieść się na jeszcze wyższy poziom.

- Klinika Flebologii w Warszawie to miejsce pełne profesjonalizmu, pasji i ciągłej chęci rozwoju, co przekłada się na kompleksowe podejście do problemów i dolegliwości, z jakimi zmagają się pacjenci, zarówno z punktu widzenia profilaktyki, diagnostyki, jak i leczenia - podkreśla Marcin Bruszewski, dyrektor generalny Health Systems Philips. - Dla nas to ważny krok i poczucie spełnienia misji - mamy swój udział zarówno w niesieniu pomocy chorym, jak i podnoszeniu kwalifikacji ekspertów w zakresie chorób układu żylnego, promując tym samym najlepsze prak-tyki stosowane w Polsce – dodaje.

Stołeczna placówka od lat współpracuje także z Centrum Medycyny Sportowej, korzystając przy tym z najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie diagnostyki. Przykładem jest chociażby wykorzystanie nowej generacji ramienia C Zenition 70. Służy ono do diagnostyki i leczenia pacjentów z dolegliwościami związany z niewydolnością żylną. Klinika Flebologii jest pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej wykorzystującą szerokie możliwości tego innowacyjnego urządzenia.

- Jesteśmy znani między innymi z pełnoprofilowej diagnostyki ultrasonograficznej układu żylnego (USG Doppler), diagnostyki obrazowej naczyń (angiograf mobilny Zenition) czy nowatorskich zabiegów wewnątrzżylnych, precyzyjnie planowanych dzięki wykonywanym na co dzień wenografiom MR w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie – podkreśla dr Cezary Szary, specjalista radiologii i flebolog, współzałożyciel Kliniki Flebologii.

Podpisana umowa między firmą Philips i Kliniką Flebologii pozwoli pracownikom placówki na zaoferowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w codziennej diagnostyce i leczeniu pacjentom z problemami układu żylnego.

Klinika Flebologii to jednocześnie jeden z nielicznych ośrodków w naszym kraju, w którym zatrudnieni specjaliści zajmują się diagnostyką i małoinwazyjnym leczeniem niewydolności żylnej miednicy i żylnych zespołów uciskowych. Optymalne leczenie przyczynowe w placówce dotyczy zarówno pacjentów wchodzących w wiek dorosły, kobiet po ciążach, ale także osób z nawrotem choroby żylnej po wcześniejszych próbach leczenia. Jest to możliwe dzięki kompleksowemu podejściu diagnostycznemu, jakie obowiązuje w Klinice Flebologii. Przynosi ono pozytywne efekty, co widać po opiniach samych pacjentów, jak i rosnącej międzynarodowej renomie tego ośrodka.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe