Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zostań w domu i poczytaj. TOP 10 książek medycznych

Autor: Karolina Gawarzewska |Data: 17.03.2020
 
 
Koronawirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie. Aktualna sytuacja związana z COVID-19 wymaga od społeczeństwa izolowania się lub poddania kwarantannie. To dobry moment na pogłębienie wiedzy i uzupełnienie swojej domowej biblioteki wartościowymi książkami. Prezentujemy książki i ebooki, których zawartość powinien znać każdy lekarz i student medycyny.
W czasie #zostanwdomu rekomendujemy publikacje, w których eksperci przedstawiają najpotrzebniejszą wiedzę oraz najtrudniejsze przypadki medyczne.

TOP 10 książek medycznych, które polecamy:

KSIĄŻKI
  • „Medycyna rodzinna. Podręcznik dla lekarzy i studentów” pod redakcją naukową Adama Windaka, Sławomira Chlabicza i Agnieszki Mastalerz-Migas – podręcznik dla lekarzy i studentów, w którym przedstawione zostały najważniejsze problemy kliniczne, z jakimi ma do czynienia w swojej pracy lekarz rodzinny.
  • „Ból” pod red. J. Dobrogowskiego, J. Wordliczka, M. Kocot-Kępskiej - kompendium wiedzy na temat patomechanizmów bólu, możliwości wielokierunkowego leczenia pacjenta z bólem, a także reguły postępowania w najczęściej występujących oraz trudnych sytuacjach klinicznych.
  • „Depresja w praktyce lekarza rodzinnego” pod red. prof. Marka Jaremy – książka, będąca nieocenioną pomocą dla lekarza w leczeniu depresji. Poszczególne rozdziały poświęcone są m.in. takim zagadnieniom, jak: obraz kliniczny depresji, zagrożenia w depresji, leczenie farmakologiczne depresji, inne formy leczenia depresji oraz psychoterapia depresji.
  • „Medycyna Paliatywna” pod red. Aleksandry Ciałkowskiej-Rysz oraz Tomasza Dzierżanowskiego - monografia skierowana jest do lekarzy i pielęgniarek, którzy na co dzień stykają się z pacjentem chorującym na postępujące choroby niepoddające się leczeniu przyczynowemu, a także do studentów i osób specjalizujących się w medycynie paliatywnej. Książka zawiera wyczerpujące opracowanie zagadnień z całej dziedziny, przede wszystkim w ujęciu praktycznym.
  • „Kardiolog na ostrym dyżurze” pod red. Jarosława Drożdża i Waldemara Machały - w książce zostały zawarte najważniejsze informacje, dotyczące postępowania z pacjentami przed zabiegiem, jak ich przygotować do zabiegu i prawidłowo znieczulać, a także jaki to ma wpływ na parametry oddechowe i hemodynamiczne.
  • „Lit. Niezwykły lek w psychiatrii” - monografia Profesora Janusza Rybakowskiego, to praktyczny przewodnik leczenia litem. Książka przedstawia różne oblicza tego pierwiastka, który ma zdumiewające własności psychotropowe. Publikacja porządkuje wiedzę na temat chorób afektywnych i ich leczenia oraz odnosi się do historii i współczesności stosowania litu w tych chorobach.

EBOOKI
  • „Choroby włosów i skóry owłosionej” pod redakcją Ligii Brzezińskiej-Wcisło - książka omawia szczegółowo wszystkie problemy związane z łysieniem, chorobami ogólnoustrojowymi wpływającymi niekorzystnie na wzrost włosów, wrodzonymi i nabytymi zaburzeniami strukturalnej łodygi włosa, a także z zaburzeniami psychicznymi dotyczącymi włosów.
  • „Podstawy resuscytacji oddechowo-krążeniowej" – aktualny stan wiedzy” pod redakcją Dariusza A. Kosiora, Tomasza Łazowskiego i Piotra Pruszczyka – publikacja porządkuje wiedzę na temat podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dorosłych i u dzieci. Ponadto zawiera informacje dotyczące rekomendowanych leków i stosowania płynów infuzyjnych w resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Książka przybliża także zagadnienia opieki poresuscytacyjnej.
  • "Udar mózgu na dyżurze” Marcina Wnuka i Agnieszki Słowik to kompendium wiedzy postępowania z chorym na udar mózgu, szczegółowo omówiono również klasyfikację udaru, jego symptomatologię, diagnostykę różnicową, leczenie przyczynowe, ogólne i wczesną profilaktykę wtórną. Przedstawiono także zagadnienia dotyczące postępowania w udarze mózgu u kobiet w ciąży oraz zasady komunikacji z chorym i jego rodziną.
  • „Praktyka dermatologiczna” pod redakcją prof. Andrzeja Kaszuby porządkuje wiedzę na temat istotnych problemów współczesnej dermatologii. Podręcznik w przejrzysty sposób wprowadza w organizację opieki dermatologicznej w Polsce, przybliżając uwarunkowania prawne i ekonomiczne praktyki dermatologicznej oraz klasyfikacje procedur realizowanych w tej dziedzinie medycyny.

Więcej książek znajduje się na stronie www.ksiazkimedyczne.com.pl

Zachęcamy do polubienia profilu „Książek Medycznych” na Facebooku: https://www.facebook.com/medyczneksiazki/

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe