Specjalizacje, Kategorie, Działy

„Podstawy okulistyki” już wkrótce w sprzedaży

Udostępnij:
Jeszcze w tym roku do obiegu trafi kompendium wiedzy dla studentów medycyny i lekarzy rodzinnych. „Podstawy okulistyki dla studentów medycyny i lekarzy rodzinnych” to efekt współpracy wielu wybitnych i doświadczonych ekspertów pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Iwony Grabskiej-Liberek. Książka jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne.
Przeciętna wiedza wśród ludzi o układzie wzroku jest bardzo ograniczona. Nic w tym dziwnego, gdyż po mózgu stanowi on najbardziej skomplikowany narząd naszego ciała. To jemu zawdzięczamy sposób naszego funkcjonowania, ponieważ w ten sposób rejestrujemy około 80 proc. informacji o tym, co nas otacza. Za sprawą tęczówki i jej unikalnych cech oczy pozwalają natomiast jednoznacznie identyfikować każdego z nas.

Narząd wzroku składa się z gałki ocznej, aparatu ochronnego i aparatu ruchowego. W najnowszym podręczniku przejdziemy od takiej podstawowej wiedzy do szczegółowej analizy schorzeń, jakie mogą dotyczyć poszczególnych błon czy warstw. W sposób niezwykle przystępny prezentowane są poszczególne choroby i – co najważniejsze dla lekarzy rodzinnych czy przyszłych okulistów – objawy, jakie towarzyszą poszczególnym przypadłościom.

Z narządem wzroku powiązanych jest też wiele chorób społecznych. Im również poświęcono wiele miejsca w publikacji. Jak po oczach rozpoznać postępujące zaburzenia cukrzycowe, problemy z nadciśnieniem tętniczym czy anemię? Tę niezwykle przydatną wiedzę pomoże nabyć nowa książka.

Szczegółowe opisy, nad którymi pieczę sprawowała prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wzbogacone są zdjęciami, ilustracjami, a także kodami QR pozwalającymi szybko przenieść się do filmów instruktażowych. Studentom z kolei do gustu na pewno przypadną podsumowania i przykładowe pytania umożliwiające natychmiastowe usystematyzowanie nabywanej wiedzy.

Zwieńczeniem podręcznika są rekomendacje Polskiego Towarzystwa Okulistycznego wskazujące na właściwe metody rozpoznania i leczenia szerokiego spektrum chorób oczu. Cała zawarta wiedza oparta jest na najnowszych doniesieniach i sposobach postępowania.

Najnowszy podręcznik „Podstawy okulistyki dla studentów medycyny i lekarzy rodzinnych” dostępny będzie już niebawem w naszej ofercie. Zachęcamy do uważnego śledzenia informacji na naszej stronie!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.