Specjalizacje, Kategorie, Działy

Dialogi Pediatryczne

Redaktor: Patryk Dąbrowski
|
Kiedy gorączkującemu dziecku podawać antybiotyk? Jak leczyć astmę dziecięcą w POZ? Kiedy skierować dziecko do szpitala? To tylko nieliczne z pytań, na które odpowiedź usłyszymy 24 i 25 czerwca tego roku w Gdańsku, podczas wybitnie interdyscyplinarnej konferencji stacjonarnej Dialogi Pediatryczne!
Pediatria to bardzo szeroka specjalizacja, która wymaga od lekarza wiedzy z różnych dziedzin medycyny. Wszystko po to, aby mógł trafnie i szybko diagnozować choroby u dzieci, a tych jest mnóstwo. Z tego powodu w Polsce brakuje pediatrów, podobnie jak internistów – specjalizacje te wiążą się bowiem z dużą odpowiedzialnością, a przy tym ich ukończenie jest bardzo praco- i czasochłonne.

Podczas spotkania eksperci przedstawią merytoryczne wykłady dotyczące poprawnej diagnostyki oraz leczenia chorób pediatrycznych. Poruszą zagadnienia związane między innymi ze stanami zagrożenia życia, ciałem obcym w organizmie czy też stosowaniem antybiotyków i szczepieniami populacji dziecięcej.

Kierownikiem naukowym wydarzenia jest dr hab. n. med. Ernest Kuchar – kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytu Medycznego, członek European Society for Paediatrc Infectious Diseases, autor i współautor podręczników medycznych oraz wielu publikacji naukowych.

Zarejestruj się już dziś!

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.