Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Eozynofilowe zapalenie przełyku - nowe wytyczne

Autor: Justyna Daniliszyn |Data: 13.05.2020
 
 
Według najnowszych wytycznych w eozynofilowym zapaleniu przełyku (EoE) zaleca się zastosowanie miejscowych glikokortykosteroidów jako podstawowego sposobu leczenia.
Opublikowane w maju wytyczne American Gastroenterological Association (AGA) oraz Annals of Allergy, Asthma and Immunology (JTF) to pierwsze takie zalecenia dotyczące leczenia pacjentów z eozynofilowym zapaleniem przełyku (EoE) wydane przez amerykańskie stowarzyszenia w Stanach Zjednoczonych, komentuje dr Glett Furuta, profesor pediatrii Uniwersytetu Kolorado w Aurora, który pomógł opracować wspomniane wytyczne. Wynika to z nietypowej współpracy American Gastroenterological Association i Joint Task Force for Allergy-Immunology Practice Parameters, powiedziała Furuta, który przez rok uczestniczył w intensywnych rozmowach, które ostatecznie doprowadziły do opracowania rekomendacji.

„Dotychczasowe dane sugerują, że stosowanie miejscowych steroidów jest najskuteczniejszą metodą leczenia EoE” dodał. Wytyczne zachęcają również do wykonania powtórnej endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego EGD (Esophago-Gastro-Duodenoskopia) w celu oceny aktywności choroby po zmianie terapii.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe