Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Stanowisko grupy ekspertów PTA w sprawie postępowania u chorych na astmę i choroby alergiczne w okresie pandemii SARS-CoV-2

Źródło: Polish Journal of Allergology
Autor: Aleksandra Lang |Data: 03.04.2020
 
 
Zarówno choroby alergiczne, dotyczące wielu narządów, a w szczególności układu oddechowego, jak i stosowane przez alergologów procedury rodzą wiele pytań co do właściwego postępowania w okresie pandemii. Celem stanowiska jest dostarczenie lekarzom alergologom wskazówek dotyczących właściwego postępowania w obecnej sytuacji epidemiologicznej.
Należy mieć świadomość ograniczonej liczby udokumentowanych informacji dotyczących samej choroby COVID-19, jak i związku chorób alergicznych z tą chorobą. Stąd zwracamy uwagę, że w indywidualnych sytuacjach ostateczna decyzja co do postępowania spoczywa w rękach lekarza mającego bezpośrednią i pełną wiedzę o stanie zdrowia i oczekiwaniach chorego, jak również realnych możliwościach działania. Zarówno ograniczona liczba danych o związku COVID-19 z alergiami, jak i fakt, że tylko nieliczne organizacje alergologów opracowały jak dotąd aktualne wytyczne postępowania, nałożyło na nas konieczność uzyskania konsensu co do zaleceń w gronie polskich ekspertów.

Pełna treść artykułu:
PTA COVI19 PL Stanowisko 31.03.20 .pdf
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe