DERMATOLOGIA
Dermatologia dziecięca
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

70 lat marki Bepanthen® firmy Bayer

Źródło: MJ
Autor: Marzena Jaskot |Data: 20.05.2014
 
 
Bepanthen firmy Bayer od 70 lat służy użytkownikom na całym świecie, którzy doceniają ochronne, odżywcze i wpierające regenerację walory maści.
W grudniu 2013 roku w niemieckim zakładzie produkcyjnym koncernu Bayer w Grenzach wyprodukowana została stumilionowa tubka gotowego produktu.

Bepanthen Baby Maść Ochronna firmy Bayer został stworzony z myślą o prawidłowej pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Uznanie mam i komfort niemowląt Bepanthen® Baby Maść Ochronna zyskała dzięki spełnieniu siedmiu złotych standardów idealnego produktu ochronnego przeciw odparzeniom pieluszkowym: brak potencjalnie szkodliwych składników, optymalny poziom nawilżania skóry, optymalny skład, brak substancji zapachowych ani innych substancji potencjalnie uczulających, skuteczność i bezpieczeństwo w stosowaniu u dzieci.

Znana na całym świecie maść Bepanthen jest wytwarzana, rozlewana do tubek i pakowana w Grenzach od 1953 roku. Od tego czasu jej skład praktycznie się nie zmienił. Dzięki rozwojowi technologii produkcji oraz wiedzy na temat kluczowych parametrów, a także wdrożeniu wielu ulepszeń procesu produkcji maść Bepanthen, którą zaczęto produkować 70 lat temu, nadal spełnia wymagania stale rosnącego rynku i nowych użytkowników.

Ze względu na wyjątkowy skład maści Bepanthen i specjalistyczną wiedzę zakładu w Grenzach na temat jej specyficznych właściwości produkt ten nie zawiera konserwantów ani środków zapachowych, co należy do jego niepowtarzalnych cech.

Lanolina z Australii, olejek migdałowy z Kalifornii…
Składniki gotowego produktu pochodzą z różnych części świata. Na przykład wysokiej jakości lanolina do maści Bepanthen pochodzi z Australii i Nowej Zelandii. Tam hodowane są owce, z których wełny uzyskujemy ten wysokiej jakości składnik. Pierwszy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Chinach, gdzie produkuje się specyficzny rodzaj wosku, który następnie jest transportowany do Japonii i poddawany bardzo skomplikowanemu procesowi oczyszczania. Wynikiem jest wysokiej jakości lanolina stosowana do produkcji Bepanthenu. Z kolei olejek migdałowy wykorzystywany do produkcji maści pochodzi wyłącznie z Kalifornii. Tylko olejek z tego regionu spełnia wysokie standardy jakości, które bardzo trudno utrzymać, gdyż jest to produkt pochodzenia naturalnego, a w naturze dysproporcje występują niezwykle często. Oleje roślinne są ponadto bardzo wrażliwe na nieodpowiednie przetwarzanie. Wysoko ceniona jest specjalistyczna wiedza dostawców, podobnie jak wiedza przedsiębiorstw przetwórczych wytwarzających poszczególne składniki. Jest to konieczne do zapewnienia najwyższej możliwej jakości gotowego produktu.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe