Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Baxter poddaje się i zamyka fabrykę w Lublinie

Źródło: BL, Dziennik Wschodni
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 16.06.2016
 
 
Około 270 osób straci pracę w produkującej m.in. dożylne płyny infuzyjne fabryce Baxter w Lublinie, która zostanie ostatecznie zamknięta w styczniu 2017 roku.
– Prace w fabryce będą wygaszane stopniowo w zależności od linii produkcyjnej i zgodnie z harmonogramem, aby zapewnić dostawy naszym klientom i partnerom, wywiązując się ze zobowiązań handlowych – tłumaczy Jarosław Plenzner, członek zarządu Baxter Manufacturing i dyrektor lubelskiego zakładu, w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

Co się stanie z pracownikami? – Decyzja będzie miała wpływ na ok. 270 osób zatrudnionych w fabryce w Lublinie. Mamy świadomość, że skutki będą trudne dla wszystkich pracowników – mówi Plenzner. – Rozpoczniemy natychmiast pracę z przedstawicielami związków zawodowych, aby omówić sposoby złagodzenia skutków społecznych.

Baxter kupił zakład produkujący dożylne płyny infuzyjne Polfy Lublin w 2007 roku. To międzynarodowa firma z siedzibą w Chicago. Działa w 110 krajach, w których zatrudnia prawie 50 tysięcy pracowników. Produkuje m.in. płyny infuzyjne i dializacyjne, leki stosowane w leczeniu hemofilii, szczepionki i leki stosowane w leczeniu pozajelitowym.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe