Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum Termedii

Co nowego w diagnostyce powierzchownych zakażeń grzybiczych skóry ►

Źródło: Konferencja Kontrowersje w Dermatologii 2020
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 20.07.2021
 
 
Dr hab. Anita Hryncewicz-Gwóźdź z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu podkreśla, że podstawą jest klasyczna diagnostyka mikologiczna, ale pamiętać także należy o szybko rozwijającej się diagnostyce molekularnej.
Dr hab. med. Anita Hryncewicz-Gwóźdź omawia powierzchowne zakażenia grzybicze spowodowane dermatofitami i ich diagnostykę. Przypomina, że metody molekularne i klasyczne uzupełniają się.

- Komercyjne testy do diagnostyki molekularnej zgodnie z opublikowanymi badaniami cechują się wysoką czułością i specyficznością - mówi dr hab. Anita Hryncewicz-Gwóźdź. Omawiając znaczenie metod molekularnych, przypomina, że ich wykorzystanie może prowadzić do zmniejszenia liczby próbek badanych metodami klasycznymi. W przyszłości laboratorium mikologiczne, które będzie wykonywało badania bezpośrednie, hodowlę i będzie korzystało z metod molekularnych, umożliwi szybką i poprawną identyfikację gatunkową.

Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu, rozwinięcia przedstawionych wątków. Wykład został wygłoszony w czasie konferencji Kontrowersje w Dermatologii 2020 - przewodniczący Komitetu Naukowego prof. Jacek Szepietowski, organizator Wydawnictwo Termedia.

 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe