SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Difloksacyna skuteczną opcją w ostrym bakteryjnym zakażeniu skóry
 
Kategorie: Inne
Działy: Aktualności
Tagi: Difloksacyna
Difloksacyna nie jest gorsza od wankomycyny i aztreonamu w leczeniu ostrej infekcji bakteryjnej skóry i infekcji struktur skóry (ABSSSI), zgodnie z nowymi wynikami badań fazy 3.
Difloksacyna oferuje potencjalne możliwości leczenia infekcji wywołanych patogenami Gram-dodatnimi, w tym patogenami MRSA i Gram-ujemnymi, bez konieczności stosowania terapii skojarzonej, stwierdzają dr Sue Cammarata z Melinta Therapeutics z Lincolnshire i współpracownicy w swoim raporcie opublikowanym online w Journal of Antimicrobial Chemotherapy.

FDA zatwierdziła difloksacynę w leczeniu ABSSSI w czerwcu br. Sprzedawany jako Baxdela lek jest chinoloną, ale ma inny profil działania w porównaniu do innych leków tej klasy, zauważa dr Cammarata, dzięki czemu jest bardzo skuteczny i szczególnie aktywny w walce z bakteriami Gram-dodatnimi.

Badanie objmowało 660 pacjentów, których losowo podano dożylne 500 mg difloksacyny lub wankomycyny 15 mg / kg i aztreonamu 2 g, dwa razy na dobę przez 5 do 14 dni.

Analiza leczenia wykazała podobny obiektywny wskaźnik odpowiedzi - około 80%, w obu grupach, po 48 do 72 godzinach leczenia. Następnie w 14 dniu leczenia, 52% pacjentów otrzymujących delafloxacynę i 50,5% pacjentów otrzymujących wankomycynę / aztreonam było leczonych według oceny przeprowadzonej przez badaczy. Pod koniec obserwacji, w 21-28 dniach, oceniono stan leczenia, który wynosił odpowiednio 70,4% i 66,6%. Stopień wyeliminowania MRSA wynosił 100% w przypadku difloksacyny i 98,5% wankomycyny/aztreonam.

Podczas gdy w obu przypadkach odnotowano podobne zdarzenia niepożądane, to jednak w przypadku leczenie wankomycyną/aztreonamem prowadziło częściej do przerwania leczenia niż difloksacyną (4,3% w porównaniu z 0,9%).
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe