Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Flucinar N wycofany z aptek
Źródło: AK/GIF
Autor: Alicja Kostecka |Data: 07.01.2019
 
 
Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu lek Flucinar N. Decyzja wydana przez GIF dotyczy leku serii numer 711146, z datą ważności 11.2020.
Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę. Maść stosuje się m.in. w leczeniu suchych stanów zapalnych skóry powikłanych wtórnym zakażeniem bakteryjnym. Maść Flucinar N jest preparatem złożonym. Zawiera przeciwinfekcyjną neomycynę oraz fluocynolon będący lekiem z grupy kortykosteroidów. Stosuje się ją miejscowo w leczeniu suchych stanów zapalnych skóry powikłanych wtórnym zakażeniem bakteriami wrażliwymi na neomocynę. Zalecą się ją m.in. przy przebiegu atopowego zapalenia skóry (AZS), łojotokowego zapalenia skóry, tocznia rumieniowatego, czy kontaktowego wyprysku alergicznego. Maść działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo oraz obkurcza naczynia krwionośne.

W uzasadnieniu swojej decyzji GIF informuje, że wycofanie nastąpiło na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. Przyczyną było stwierdzenie w konkretnej serii produktu zanieczyszczenia pochodzącego od fluocynolonu acetonidu. Podmiotem odpowiedzialnym jest Pharma Swiss Česká Republika s.r.o., której przedstawicielem w Polsce jest Valeant Pharma Poland.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe