Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Karboksyterapia w świetle najnowszych doniesień

Źródło: PD/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 16.04.2019
 
 
Karboksyterapia jest bardzo skutecznym i bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej, który jednak wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia powikłań. Przestrzeganie zasad aseptyki i stosowanie wyłącznie certyfikowanego sprzętu wysokiej jakości zmniejsza liczbę powikłań po zabiegu.
Jeśli w wywiadzie u pacjenta występuje opryszczka wargowa, zasadna jest także profilaktyka z wykorzystaniem acyklowiru przed podjęciem karboksyterapii.
Karboksyterapia jest stosunkowo nową, ale coraz bardziej popularną metodą wykorzystywaną w medycynie estetycznej. Początki zastosowania klinicznego dwutlenku węgla (CO2) sięgają lat 30. XX wieku, kiedy używano go do kąpieli w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej [1]. Podskórne podawanie CO2 jest metodą stosowaną od lat 90. ubiegłego wieku w leczeniu troficznych zmian skórnych w przebiegu cukrzycy i miażdżycy. Obecnie karboksyterapia jest wykorzystywana w redukcji cellulitu, blizn zanikowych i rozstępów, a także w leczeniu miejscowych otłuszczeń, korekcji zmarszczek i odnowie skóry.
Więcej:
www.termedia.pl/Karboksyterapia-w-swietle-najnowszych-doniesien-Zmiany-skorne-typu-rumienia-wielopostaciowego-indukowane-wirusem-opryszczki-jako-powiklanie-zabiegu-karboksyterapii,56,36017,1,0.html
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe