Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kiła przez długi czas nie daje objawów

Autor: Alicja Kostecka |Data: 08.12.2017
 
 
Tagi: kiła
W Polsce kiła, podobnie jak w wielu innych krajach, częściej występuje u mężczyzn, szczególnie często u mężczyzn mających kontakty homoseksualne - MSM. Prowadzone w Polsce badania przesiewowe, co ma pełne uzasadnienie, dotyczą głównie kobiet w ciąży. Wydaje się jednak, że tego typu badania oraz inne działania profilaktyczne należałoby przeprowadzać również w grupie MSM, a także u mężczyzn mających liczne przygodne kontakty heteroseksualne.
Kiła jest ogólnoustrojową chorobą przenoszoną drogą płciową, która występuje na całym świecie. Według szacunkowych danych Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organisation – WHO) w 2012 r. stwierdzono 5,6 miliona nowych przypadków kiły, w tym ok. 900 tysięcy dotyczyło kobiet w ciąży. Na podstawie danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w 2015 r. w Polsce zarejestrowano 1253 przypadki kiły, co przekłada się na zachorowalność ok. 3,2 na 100 tysięcy ludności.

Poniżej charakterystyka epidemiologiczna i kliniczna pacjentów leczonych z powodu kiły w Klinice Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ocena częstości współistnienia innych chorób przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń HIV.

www.termedia.pl/Kila-u-pacjentow-Kliniki-Dermatologii-i-Wenerologii-Warszawskiego-Uniwersytetu-Medycznego-w-2015-r-charakterystyka-epidemiologiczna-kliniczna-oraz-wspolistnienie-innych-chorob-przenoszonych-droga-plci,56,31171,1,0.html
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe