SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krem na liszajec
 
Kategorie: Inne
Działy: Aktualności
FDA zatwierdziła krem ozenoxacin na liszajc u pacjentów w wieku dwóch miesięcy i starszych. Krem ozenoxacin, to chinolonowy lek przeciwbakteryjny stosowany na skórę dwa razy dziennie przez pięć dni.
Liszajec jest wysoce zaraźliwą bakteryjną infekcją skóry, która dotyka każdego roku tysiące dzieci i dorosłych. Biorąc pod uwagę pozytywne dane dotyczące skuteczności i obawy związane ze wzrostem oporności na MRSA (oporne na metycylinę Staphylococcus aureus ), ozenoxacin może być bezpieczną i skuteczną opcję.

FDA zatwierdziło krem na podstawie danych pochodzących z dwuetapowych, wieloośrodkowych, randomizowanych, podwójnie ślepych, kontrolowanych badań, w których uczestniczyło 877 pacjentów w wieku 2 miesięcy i starszych z liszajcem. Ozenoxacin był skuteczniejszy niż placebo w określonych wcześniej klinicznych i bakteriologicznych punktach końcowych w tych badaniach.

Pod koniec leczenia, 90,8% pacjentów poddanych leczeniu ozenoxacin osiągnęło sukces bakteryjny, w porównaniu z 69,8% osób z grupy placebo ( P<.001). Ozenoxacin wykazał doskonałą aktywność przeciwbakteryjną przeciw S. aureus (MRSA) i Streptococcus pyogenes.
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe