Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kwas azelainowy w lecznictwie dermatologicznym w świetle aktualnego stanu wiedzy

Autor: Mariusz Bryl |Data: 06.10.2016
 
 
Kategorie: Trądzik
Działy: Polecamy Aktualności
Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z "topowym" artykułem autorstwa prof. dr hab. Jacka Szepietowskiego oraz dr Radomira Reszke omawiającym znaczenie zastosowania kwasu azelainowego w schorzeniach dermatologicznych. Wspomniany artykuł ukazał się w nr 4 "Przeglądu Dermatologicznego"
Kwas azelainowy (AZA) jest naturalnie występującą substancją produkowaną przez Malassezia furfur, która wykazuje wielokierunkowy wpływ na funkcje skóry. Kwas azelainowy ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, keratolityczne, komedolityczne, przeciwłojotokowe i hamujące tyrozynazę. Miejscowa aplikacja AZA w postaci 20% kremu lub 15% żelu stanowi ugruntowaną i dobrze tolerowaną metodę terapii powszechnych dermatoz, m.in. trądziku zwykłego, trądziku różowatego, schorzeń przebiegających z hiperpigmentacją. Kwas azelainowy stosowany jest również jako składnik pilingów. W pracy podsumowano najważniejsze aspekty stosowania AZA w lecznictwie dematologicznym w świetle aktualnej wiedzy.

Zapoznaj się z całym artykułem.

http://www.termedia.pl/Kwas-azelainowy-w-lecznictwie-dermatologicznym-w-swietle-aktualnego-stanu-wiedzy,56,28159,1,0.html
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe