SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Partner kategorii
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łuszczyca a zapalenie błony naczyniowej oka
 
Kategorie: Łuszczyca
Działy: Aktualności
U pacjentów z ciężką postacią łuszczycy oraz z umiarkowaną łuszczycą, u których występuje łuszczycowe zapalenie stawów istnieje zwiększone ryzyko zapalenia błony naczyniowej oka, wynika z badań opublikowanych w JAMA Ophthalmology.
Badacze ze szpitala Chang Gung Memorial w New Taipei, Tajwan przeanalizowali wyniki badań 147 954 osób z łuszczycą i tyleż samo z grupy kontrolnej bez łuszczycy pod kątem wystąpienia incydentu zapalenia błony naczyniowej oka.

Badacze stwierdzili, że u pacjentów z ciężką postacią łuszczycy, u których występuje łuszczycowe zapalenie stawów ryzyko zapalenie błony naczyniowej oka wynosiło proporcjonalnie 1.90 do 3.02. Podobne zwiększone ryzyko zapalenie błony naczyniowej oka istniało także w grupie chorych z ciężką łuszczycą, ale bez łuszczycowego zapalenia stawów i grupie z łagodną łuszczycą, której towarzyszyło łuszczycowe zapalenie stawów. Badacze nie zaobserwowali zwiększonego ryzyko zapalenia błony naczyniowej oka u pacjentów z łagodną łuszczycą, u których nie doszło do łuszczycowego zapalenie stawów.
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe