SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Partner kategorii
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Łuszczyca u dzieci różni się od łuszczycy dorosłych
 
Kategorie: Łuszczyca
Działy: Doniesienia naukowe
Badania na Uniwersytecie California w San Francisco dowodzą, że łuszczyca u dzieci różni się znacznie od łuszczycy u dorosłych.
Badacze posługując się cytometrią przepływową przebadali profil komórek zapalnych u dzieci z łuszczycą i porównali go z profilem dorosłych pacjentów z łuszczycą. Naukowcy analizowali i porównywali wycinki skóry pobrane u dzieci zdrowych i u dorosłych osób. Tkanka skórna u dzieci charakteryzowała się zwiększonym IL-22 i znacząco mniejszym IL-17 w komórkach CD41 i CD81.

Pilotażowe badania potwierdzają, że dzieci nie są tylko małymi dorosłymi jeśli chodzi o o immunopatologię łuszczycy na poziomie komórkowym. Wyniki tych badań sugerują, że IL-17 i IL-22 odgrywają główna rolę w mechanizmie patogenezy łuszczycy u dzieci.

Łuszczyca u dzieci charakteryzuje się innym przebiegiem choroby niż u dorosłych, jednak do tej pory niewiele wiedziano na temat przyczyn takiego stanu rzeczy. Badania przyczynią się do tego, aby strategie terapeutyczne leczenia łuszczycy u dzieci różniły się od terapii łuszczycowej u dorosłych.
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe