Specjalizacje, Kategorie, Działy

Nowe rozwiązania w terapiach dermatoz podczas „Kontrowersji w dermatologii”

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Bartosz Aleksandrowicz
|
Jak wskutek pandemii COVID-19 zmieniło się spektrum chorób skóry, jakie są nowe możliwości leczenia i różnice w terapiach dla określonych grup pacjentów? Próbę znalezienia odpowiedzi podejmą uczestnicy IX edycji konferencji „Kontrowersje w dermatologii”.
Skóra pełni niezwykle ważną funkcję ochronną dla organizmu, przez wiele osób jest jednak postrzegana przede wszystkim w kategoriach estetycznych. Wszelkie objawy dermatoz są więc nie tylko powodem do obaw związanych z chorobą, ale mają również ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie oraz samopoczucie.

Schorzenia dermatologiczne są bardzo szeroką, a zarazem zróżnicowaną grupą. Zmiany skórne mogą być charakterystyczne dla konkretnej choroby lub dotyczyć wielu przypadłości, co komplikuje postawienie właściwej diagnozy. Co mówi czerwień wargowa czy błony śluzowe jamy ustnej? – odpowiedzi na takie i inne problemy poszukiwać będą uczestnicy IX edycji konferencji „Kontrowersje w dermatologii”.

Najciekawsze i budzące największe dyskusje tematy wybrało kierownictwo naukowe pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Jacka Szepietowskiego. Dużo czasu specjaliści poświęcą atopowemu zapaleniu skóry. Prezentacja strategii i sposobów leczenia w zależności od wieku pacjenta i nasilenia choroby czy omówienie dostępności leczenia dupilumabem w Polsce to wybrane motywy przewodnie prelekcji w zakresie AZS.

Będzie również sesja poświęcona terapiom łuszczycy. Szczegółowej analizie poddane zostaną między innymi różnice pomiędzy inhibitorami TNF-alfa oraz zastosowanie bimekizumabu w leczeniu łuszczycy plackowatej. Swoje miejsce w programie znalazły również problemy czerniaka akralnego, świerzbu czy pęcherzycy. Nie zabraknie też jakże aktualnego problemu wpływu pandemii COVID-19 na spektrum schorzeń skóry.

Po rocznej przerwie konferencja powraca do formy stacjonarnej. Na dyskusje o wynikach badań oraz sposobach leczenia chorób dermatologicznych zapraszamy wraz z Katedrą i Kliniką Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich do Novotel Wrocław Centrum od 9 do 11 grudnia. Z myślą o osobach, które nie będą mogły dotrzeć na Dolny Śląsk, organizator – Wydawnictwo Termedia – zrealizuje wydarzenie również w formacie online. Dla wszystkich uczestników – tych na miejscu, jak i w sieci - materiały zostaną również udostępnione do wykorzystania po konferencji.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę wydarzenia.

REJESTRACJA
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.