DERMATOLOGIA
Łuszczyca
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Piąte posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy

Źródło: mj
Autor: Marzena Jaskot |Data: 22.09.2014
 
 
Kategorie: Łuszczyca
Działy: Z branży Aktualności
Uczestnicy kontynuować będą pracę nad poprawą systemu leczenia pacjentów chorych na łuszczycę – ciężką, niezakaźną, niewyleczalną chorobę autoimmunologiczną, która w Polsce wciąż jest bagatelizowana, pomimo, iż choruje na nią ponad 4 % społeczeństwa.
Już po raz piąty w najbliższą środę 24 września o godz. 15.00 w Sejmie, parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji pacjenta, spotkają się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, NFZ i ekspertami z dziedziny dermatologiiprof. Joanną Maj – nowo powołaną Konsultant Krajową w dziedzinie dermatologii i wenerologii, a także członkami zespołu koordynacyjnego ds. leczenia biologicznego w łuszczycy plackowatej: prof. Witoldem Owczarkiem, prof. Lidią Rudnicką, prof. Joanną Narbutt, prof. Magdaleną Czarnecką-Operacz, prof. Waldemarem Plackiem.

W programie spotkania znaczące miejsce zajmie podsumowanie programu leczenia ciężkiej łuszczycy plackowatej, z którym pacjenci wiążą nadzieje na złagodzenie kryteriów włączenia do leczenia lekami biologicznymi - obniżenie wskaźnika PASI z 18 do 10 oraz wydłużenie okresu podawania leku. Ważnym bodźcem do zmian w zakresie poprawy funkcjonowania leczenia osób dotkniętych łuszczycą jest uchwalona 23 maja 2014 r., podkreślająca rangę łuszczycy oraz jest ogólnoustrojowy charakter, Rezolucja Światowego Zgromadzenia Zdrowia ws. łuszczycy. Pozostałe zagadnienia, jakie zostaną poruszone to m.in.: dzienny pobyt w ośrodkach leczenia łuszczycy dla chorych z uogólnionym procesem chorobowym zastępujący hospitalizację oraz pobyty szpitalne (sanatoryjne) - po leczeniu szpitalnym.

"Dagmara Samselska - Przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę przekaże petycję w sprawie drwiących wypowiedzi na temat Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy wraz z 1260 podpisami, na ręce przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Ryszarda Kalisza - Przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Łuszczycy, a także Marszałka Sejmu oraz Rzecznika Praw Pacjenta."
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe