SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Lidia Rudnicka w sesji plenarnej 26. EADV w Genewie
 
Działy: Aktualności
Tagi: EADV
- Mój wykład będzie dotyczył chorób ze stwardnieniami i tego jak odróżnić twardzinę, która jest dość częstą chorobą od innych chorób, które są rzadkie i wymagają innego postępowania leczniczego- powiedziała portalowi eDermatologia – prof. Lidia Rudnicka, prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
Dziś w Genewie rozpoczyna się (po raz 26 )największy Europejski Kongres Akademii Dermatologii i Wenerologii. Kongres potrwa pięć dni, podczas których uczestnicy będą mogli wysłuchać ponad 700 prezentacji na temat najnowszych osiągnięć w dermatologii i wenerologii. W sesji plenarnej wśród siedmiu znanych w świecie naukowym osobistości dermatologów z Austrii, Francji, Japonii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, wystąpi prof. Lidia Rudnicka.

Polscy dermatolodzy poprowadzą także panele tematyczne. Prof. Jacek Szepietowski (honorowy prezes PTD) i prof. Anna Zalewska-Janowska(kierownik Zakładu Psychodermatologii UM w Łodzi) przewodzić będą sesji poświęconej świądowi, która koncertowała będzie się na świądzie metabolicznym, dotyczącym nie tylko do dermatologii, ale szerzej - zaburzeń ogólnoustrojowych.

- Panel poświęcony świądowi będę prowadził już po raz kolej i za każdym razem staram się zwrócić uwagę na inne aspekt tej dolegliwości. W tym roku duży nacisk z prof. Anną Zalewską-Janowską położyć chcemy na zagadnienie połączeń pomiędzy skórą a psychiką, co ma istotne znaczenie w świądzie psychogennym - powiedział nam prof. Jacek Szepietowski

Kongres EADV jest największym wydarzeniem dermatologicznym w Europie i poruszane są na nim wszelkie tematy związane z problemami patologii i fizjologii skóry również w ujęciu interdyscyplinarnym. W tym roku tematem centralnym kongresu będą zagadnienia immunologii jako transformacyjnej opcji terapeutycznej w dermatologii.
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe