Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Sekukinumab u dzieci w 6-17 roku życia z ciężką łuszczyca plackowatą

Źródło: Journal of the European Academy of Dermatology and Veneareology
Opracowanie: lek. med. Mikołaj Kamiński
Autor: Justyna Daniliszyn |Data: 26.11.2020
 
 
Sekukinumab to przeciwciało monoklonalne neutralizujące interleukina 17a. Lek wykazuje skuteczność w leczeniu dorosłych pacjentów z łuszczycą. Na łamach Journal of the European Academy of Dermatology and Veneareology ukazały się wyniki badania klinicznego III fazy w którym zastosowano to przeciwciało u pediatrycznych pacjentów z łuszczycą.
Pacjenci w wieku 6-17 lat byli randomizowani do sekukinumabu w małej dawce lub dużej dawce lub etanerceptu lub placebo. Pierwszorzędowym punktem końcowym był odsetek pacjentów którzy uzyskali odpowiedź ocenianą w Psoriasis Area Severity Index 75 (PASI75) oraz w Investigators Global Assessment (IGA) w 12 tygodniu leczenia.

W każdym z ramion badania znalazło się 40-41 pacjentów pediatrycznych z łuszczycą. Sekukinumab charakteryzował się większą skutecznością zarówno w małej dawce (PASI75: 80%, IGA: 70%), wysokiej dawce (78% i 60%) w porównaniu z placebo (15% i 5%) oraz w porównaniu z etanerceptem (63% i 34%). Profil bezpieczeństwa leczenia był podobny jak w badaniach u dorosłych.

Sekukinumab wykazał wysoką skuteczność w leczeniu łuszczycy plackowatej u dzieci.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe