Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Silna reprezentacja polskich dermatologów we władzach EADV

Źródło: EADV
Autor: Alicja Kostecka |Data: 18.10.2019
 
 
W Madrycie od 9 do 13 października odbył się 28. Kongres Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii, podczas którego do zarządu wybrano prof. Aleksandrę Lesiak z Katedry Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Prof. Aleksandra Lesiak będzie pracowała w Komitecie Finansowym EADV. Obecnie we władzach Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii znajduje się pięcioro dermatologów, członków Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego: prof. Jacek Szepietowski (prezydium EADV, grupa zadaniowa “świąd”), prof. Lidia Rudnicka (zarząd EADV, redakcja czasopisma JEADV), prof. Aleksandra Lesiak (zarząd EADV, Komitet Finansowy), prof. Adam Reich (redakcja czasopisma JEADV), dr hab. Rafał Białynicki-Birula (grupa zadaniowa „historia dermatologii”).

W 28. Kongresie EADV uczestniczyło blisko 13 000 osób, które miały możliwość wysłuchania ponad 700 wykładów oraz wzięcia udziału w 150 sesjach naukowych na temat najbardziej aktualnych badań i rozwoju w dermatologii i wenerologii. Mówcy reprezentowali ponad 70 krajów z całego świata.

Był to pierwszy kongres EADV z sesjami kontrowersyjnymi, które odbywały się podczas forum ekspertów, gdzie zaprezentowano wiele interesujących tematów, od miejscowych kortykosteroidów, przez leki biologiczne w chorobach skóry, leki na trądzik, choroby zapalne, długotrwałe stosowanie antybiotyki i wiele innych. Dla przykładu, po raz pierwszy, zaprezentowano ciekawe badanie, dowodzące, że narażenie na typowe zanieczyszczenie powietrza w postaci cząstek stałych PM 10 wpływa na wypadanie włosów. Źródła zanieczyszczeń PM jest spalanie paliw kopalnych, w tym benzyny, oleju napędowego i innych paliw stałych. Dotychczas uważano, że zanieczyszczenia te są związane z takimi poważnymi chorobami jak: choroby serca i płuc, rak i problemy z oddychaniem, nie wiązano ich z negatywnym wpływem na skórę i włosy.
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe