Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Światowy gigant farmaceutyczny pokochał Poznań

Źródło: BL, Gazeta Wyborcza
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 09.06.2016
 
 
- Takie firmy jak wasza zmieniają Poznań. I nie ukrywam, liczę na więcej - mówił Jacek Jaśkowiak podczas uroczystości z okazji zwiększenia zatrudnienia w poznańskim centrum informatycznym GlaxoSmithKline. Obsługuje ono sto tysięcy pracowników GSK na całym świecie.
- Gdy ponad dekadę temu GlaxoSmithKline uruchamiało w stolicy Wielkopolski centrum informatyczne zespół liczył 30 osób. Praktycznie w całości składał się z inżynierów i specjalistów – pisze „Gazeta Wyborcza”.

- Po tych 10 latach wielu z pierwszych pracowników zmieniło role na liderów. Stali się dyrektorami, szefami działów. Ale jeżeli ktoś dalej chciał się rozwijać jako specjalista, miał taką możliwość - mówi Jon Winbow, szef bezpieczeństwa w GSK.

Poznańskie centrum IT GSK jest jednym z czterech takich miejsc na świecie. Powstało 11 lat temu. Pozostałe znajdują się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Malezji. W sumie wspomagają 100 tys. pracowników GSK rozsianych po całym świecie.

- Niby informatyka nie jest tym, w czym specjalizuje się nasza firma. Ale prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach nie ma nowoczesnej medycyny bez IT. Dlatego każdy z naszych pracowników jest bezpośrednio połączony z pacjentami - mówi Winbow.

Jak zauważa gazeta dział GSK IT jest dziś jednym z największych pracodawców w Poznaniu, gdy chodzi o centra usług wspólnych. Zatrudnia pół tysiąca pracowników m.in. w obszarach bezpieczeństwa IT, rozwiązań mobilnych czy wsparcia informatycznego. Firma zapowiada, że dalej chce powiększać swój zespół pracowników.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe