Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Szansa dla pacjentów z rakiem podstawnokomórkowym

Autor: Marzena Jaskot |Data: 13.08.2013
 
 
Pacjenci z zaawansowaną postacią raka podstawnokomórkowego, którzy nie nadają się do leczenia operacyjnego lub radioterapii, mogą być leczeni Erivedge (vismodegib), lekiem który warunkowo został dopuszczony terapii przez European Medicines Agency w Wielkiej Brytanii.
Zaawansowana postać raka podstawnokomórkowego dotyka rocznie w Wielkiej Brytanii ok. 700 osób. Teraz dla tych pacjentów pojawiła się nowa opcja leczenia. Jak bowiem wykazano, aż u 47 proc. pacjentów po podaniu Erivedge odnotowano zmniejszenie ognisk nowotworowych. To sygnał do możliwości leczenia po zabiegach chirurgicznych i chemioterapiach. Jak bowiem zauważył dr John Lear, dermatolog, z NHS Foundation Trust: „zaawansowany rak podstawnokomórkowy jest chorobą szpecącą pacjentów i może izolować społecznie, w poważny sposób wpływa też na psychiczne samopoczucie pacjentów. Do tej pory nie było żadnych aktywnych opcji leczenia. Tymczasem vismodegib – jak wykazały nasze badania – powoduje zmniejszenie się ognisk nowotworowych dając dobre perspektywy leczenia”.
Dodajmy, że badanie ERIVANCE wykazało, iż mediana czasu przeżycia bez progresji choroby u pacjentów podczas stosowania vismodegibu wyniosła 9,5 miesięcy.
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe