Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Wyprysk atopowy częściej u osób starszych niż sądzono

Źródło: Healio/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 11.12.2018
 
 
Częstość występowania atopowego wyprysku jest wysoka wśród osób starszych i rośnie wraz z wiekiem, wynika z badań opublikowanych w Annals of Internal Medicine.
Wyprysk atopowy tradycyjnie uważany był za uzasadniony u większości dzieci w okresie dorastania jednak coraz więcej dowodów genetycznych i epidemiologicznych sugeruje, że jest to epizodyczna choroba zapalna, która może występować przez całe życie. Jednakże stosunkowo niewiele wiadomo na temat rozpoznanej przez lekarza tej choroby u dorosłych.

Badacze przeanalizowali dane z lat 1994-2013 w the Health Improvement Network w celu określenia częstości występowania aktywnego wyprysku atopowego wśród pacjentów w wieku od 0 do 99 lat (n = 8 604,333).

Wyprysk atopowy został zidentyfikowany przy użyciu algorytmu. Podczas każdego kolejnego roku badacze mierzyli częstość występowania aktywnej egzemy wymagającej wizyty u lekarza lub recepty. Rejestrowano liczbę i rodzaje recept, a także wskaźniki astmy i nieżytu nosa / alergie sezonowe według wieku.

Ogólnie, występowanie wyprysku atopowego w ciągu całego życia wyniosło 9,9%. Aktywna choroba była najczęstsza u dzieci i osób starszych. Każdego roku mediana sześciu leków była przepisywana pacjentom, włączając miejscowe sterydy i systemowe leczenie. Wszystkie grupy wiekowe otrzymały podobną liczbę recept w ciągu roku
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe