SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zielone światło dla brodalumabu w UE
 
Kategorie: Łuszczyca
Działy: Aktualności
Brodalumab otrzymał zielone światło w Unii Europejskiej do leczenia łuszczycy od łagodnej do ciężkiej u osób dorosłych, którzy są kandydatami do terapii systemowej.
Brodalumab selektywnie hamuje receptor interleukiny-17 blokując w ten sposób reakcję zapalną związaną z łuszczycą plackowatą.

Brodalumab oceniano w trzech randomizowanych kontrolowanych badaniach klinicznych, które obejmowały ponad 4300 pacjentów. Więcej pacjentów leczonych brodalumabem niż ustekinumab osiągnęła współczynnik odpowiedzi PASI na 100 pacjentów w 12 tygodniu (44% w porównaniu z 22%) i 37% w porównaniu do 19%).

Najczęstszymi zdarzeniami niepożądanymi były bóle stawów, zapalenie nosa i gardła, ból głowy i zakażenie górnych dróg oddechowych. Mimo że zgłoszono przypadki myśli i zachowań samobójczych, nie stwierdzono związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy leczeniem brodalumabem, a zwiększonym ryzykiem popełnienia myśli i zachowań samobójczych.

Brodalumab jest już zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych, gdzie występuje pod nazwą Siliq. Na opakowaniach leku zawarto ostrzeżenie dotyczące ryzyka myśli i działań samobójczych. Ponadto lek jest dostępny wyłącznie w ramach programu oceny ryzyka jego stosowania.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe