Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Oktenidyna w ranach trudno gojących się

Redaktor: Karolina Gawarzewska |Data: 03.03.2021
 
 
Oczekuje się, że skuteczność substancji przeciwdrobnoustrojowych przekłada się na eliminację ocenianych drobnoustrojów na poziomie ≥3log10 w przypadku typowej ilości materiału organicznego w deklarowanym czasie ekspozycji. Oktenidyna ma najwyższy indeks BI i spełnia wymóg najniższej cytotoksyczności i szerokiej skuteczności, co potwierdza brak negatywnego wpływu na procesy gojenia. Ponadto ważne jest, iż oktenidyna może być łączona z opatrunkami specjalistycznymi zawierającymi srebro. Występuje w postaci płynu, żelu a także w kremie.
Według zaleceń, w przypadku trudno gojących się ran, specjaliści powinni wybierać takie substancje, które nie generują odległych powikłań związanych z kancerogennością, mutagennością, teratogennością i anafilaksją.

Oktenidyna, jako jeden z niewielu związków przeciwdrobnoustrojowych spełnia wymogi zaleceń, dlatego w profilaktyce leczenia trudno gojących się ran jest bezpiecznym i skutecznym wyborem.

Więcej informacji na temat oktenidyny i jej zaletach usłyszą uczestnicy Ogólnopolskiego Programu Leczenia Ran PTLR, podczas warsztatów „Oktenidyna w ranach trudno gojących się”.

Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji i do zapoznania się z warsztatami dostępnymi dla uczestników Kursu w zakładce Obowiązkowe Materiały.


BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe