Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Poznaj Radę Naukową Kongresu Top Medical Trends

Redaktor: Anna Borowiak |Data: 18.03.2021
 
 
Od wielu lat z Radą Naukową Kongresu Top Medical Trends związane są wybitne postacie. Są to znakomici specjaliści w swoich dziedzinach, członkowie polskich i międzynarodowych gremiów, innowatorzy i liderzy. Zachęcamy do zapoznania się z ich sylwetkami.


Przewodniczący Rady Naukowej E-Kongresu Top Medical Trends: prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki.
Jest lekarzem pediatrą i specjalistą chorób zakaźnych. Założyciel i były przewodniczący Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Od 2000 roku kieruje Katedrą i Zakładem Profilaktyki Zdrowotnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przez dwie kadencje był rektorem tej uczelni. Autor setek publikacji i książek z zakresu wakcynologii. W 2005 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prof. Wysocki jest wieloletnim przewodniczącym Rady Naukowej Kongresu Top Medical Trends.Sekretarz Rady Naukowej E-Kongresu Top Medical Trends: dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas.
Dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, profesor UMW, od lat angażuje się w rozwój medycyny rodzinnej. Pełni funkcję prezesa zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, jest również kierownikiem Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest konsultantem krajowym w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz członkiem Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze RP.
Agnieszka Mastalerz-Migas jest także członkiem Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, wykładowcą oraz organizatorem wielu szkoleń dla lekarzy rodzinnych i POZ, autorem i współautorem rekomendacji postępowania dla lekarzy rodzinnych, członkiem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii oraz promotorem działań profilaktycznych i szczepień.

Członkowie:Doktor hab. n. med. Jarosław Drobnik, prof. PMWSZ, jest specjalistą chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego. Specjalizował się także w epidemiologii, balneologii i medycynie fizykalnej oraz medycynie paliatywnej. Kieruje Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Kierownik naukowy konferencji "Ból w praktyce lekarza POZ".Profesor dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong jest specjalistą chorób wewnętrznych i hipertensjologii. Od 1998 r. kierował Katedrą i Kliniką Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii WUM. W2020 roku został rektorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Personalizowanej. Członek wielu krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych. Pierwszy polski delegat do Europejskiego Stowarzyszenia Specjalizacji Medycznych.Doktor hab. Anna Posadzy-Małaczyńska jest hipertensjologiem. Kieruje Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.Profesor dr hab. Jacek Szepietowski, specjalista dermatolog, jest kierownikiem Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prezydent Europejskiego Towarzystwa Psychodermatologii. Prof. Szepietowski był też współorganizatorem i pierwszym rektorem Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy. Kierownik naukowy konferencji "Kontrowersje w dermatologii".
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.