Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Prof. Antczak o najważniejszych problemach pulmonologicznych omawianych na TMT ►

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Monika Stelmach
|
Choroby płuc to jedne z najczęstszych problemów zdrowotnych, z jakimi zgłaszają się pacjenci do lekarza POZ. Podczas sesji pulmonologicznej na XVII Kongresie Top Medical Trends omówione zostaną najważniejsze z nich. Przewodniczącym sesji jest prof. Adam Antczak.
Na sesję pulmonologiczną tegorocznego kongresu TMT złożą się trzy wykłady.
Pierwszy – „Jak możemy pomóc pacjentowi z POChP w gabinecie lekarza POZ” – wygłosi dr n. med. Joanna Goździk-Spychalska. „Objawowe leczenie przewlekłych dolegliwości układu oddechowego” omówi prof. Piotr Kuna, natomiast prof. Adam Antczak przygotował wystąpienie „Tomografia klatki piersiowej – dlaczego, kiedy, komu?”.

– Lekarze POZ od października 2022 r. mogą zlecać tomografię komputerową płuc. Oczekiwano, że skierowań będzie bardzo dużo, ale okazuje się, że jest ich niewiele. Istnieje pewna obawa wśród lekarzy POZ co do sensowności wykonywania tego badania. Podczas wykładu przedstawię, jakie są wskazania do przeprowadzania tego badania, a także wyjaśnię, jak interpretować wyniki – zapowiada prof. Adam Antczak z Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.