Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Specjalistyczna sesja psychiatryczna podczas Top Medical Trends

Redaktor: Patryk Dąbrowski |Data: 21.02.2022
 
 
Podczas sesji psychiatrycznej XVI Kongresu Top Medical Trends 2022 będziemy mieli okazję wysłuchać czterech wykładów, podczas których zaproszeni specjaliści poruszą zagadnienia związane z lękami, depresją oraz bólem psychosomatycznym.
Psychiatria to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem, leczeniem, rehabilitacją, profilaktyką zaburzeń psychicznych. Bada ona ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne, a także sposoby powstawania i skutecznego zapobiegania.

Jednym z zaburzeń jest depresja młodzieńcza, która jest swoistym zaburzeniem rozwojowym, wymykającym się klasyfikacjom lekarskim. W jej obrazie klinicznym można znaleźć takie objawy, jak zaburzenia nastroju i emocji, zaburzenia aktywności, czynności poznawczych oraz zachowań. W trakcie sesji dr hab. n. med. Anna Mosiołek przybliży nam najważniejsze informacje dotyczące zaburzeń depresyjnych w okresie dojrzewania.

Sesja podzielona została na merytoryczne bloki tematyczne, dotyczące między innymi leków przeciwdepresyjnych – stosuje się je w leczeniu zaburzeń depresyjnych, takich jak przewlekłe obniżenie nastroju, spadek motywacji, apatia, bezsenność, niekiedy połączonych z objawami lękowymi. Nowoczesne antydepresanty są stosunkowo bezpieczne i nie wywołują tak wielu skutków ubocznych jak leki starej generacji.

W czasie kongresu zajmiemy się również nowościami leczniczymi. Eksperci poruszą interdyscyplinarne tematy, łączące w sobie wiele istotnych zagadnień. Dowiemy się między innymi, o co pytają psychiatrów lekarze POZ i jakie wskazówki mogą im przedstawić.

Przewodniczącym sesji został wybitny polski psychiatra i psychoterapeuta, dr n. med. Sławomir Murawiec.

Sesja psychiatryczna Top Medical Trends odbędzie się w piątek, 25 marca, o godzinie 11.05.

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.