Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

COVID-19 a wybór metod antykoncepcyjnych – wytyczne ACOG

Autor: Karolina Zientarska |Data: 14.12.2020
 
 
Odsetek nieplanowanych ciąż w Stanach Zjednoczonych zmniejszył się o około 45%, w porównaniu z danymi opublikowanymi w 2016 r.
Po raz pierwszy od wielu lat ten spadek dotknął kobiety wszystkich ras/pochodzenia etnicznego, poziomu dochodów i poziomu wykształcenia”, raportowała prof. Eve Espey podczas wirtualnego spotkania American College of Obstetricians and Gynecologists w 2020 roku.

Zmiany w wyborze środków antykoncepcyjnych spowodowały znaczną część spadku nieplanowanych ciąż. Na uwagę zasługuje znaczący wzrost użycia i wykorzystania wkładek domacicznych.

Pandemia COVID-19 wpłynęła na plany reprodukcyjne wielu kobiet.

Badanie wykazało, że ponad 40% kobiet zgłosiło zmianę planów dotyczących rodzenia dzieci, 34% chciało zajść w ciążę później, a 33% zgłosiło problemy z otrzymaniem antykoncepcji lub umówieniem się na wizytę u lekarza .

Wytyczne COVID-19 ACOG dotyczące antykoncepcji obejmują korzystanie z teleporad w celu świadczenia usług, w tym badań przesiewowych, e-recept itp. Wskazane są porady w zakresie stosowania antykoncepcji awaryjnej i wydawania recepty na octan uliprystalu z wyprzedzeniem.

Wytyczne ACOG dotyczące COVID-19 dotyczące stosowania LARC (long-acting reversible contraceptives) obejmują utrzymanie dostępu do środków antykoncepcyjnych oraz skupienie się na antykoncepcji poporodowej .
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe