Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Charakterystyka przypadków napaści seksualnej w Niemczech

Autor: Karolina Zientarska |Data: 29.06.2020
 
 
Niedawno ukazała się retrospektywna analiza 850 przypadków napaści seksualnych na kobietach w Niemczech opracowana przez badaczy z Uniwersytetu Charite w Berlinie. Dane pochodziły z kart szpitalnych z lat 2011-2016.
Mediana wieku ofiar wynosiła 26 lat z czego najmłodsza 16, a najstarsza 92 lat. Do penetracji (waginalnej, analnej lub oralnej) doszło w przypadku 75% napaści. 48,4% napastników było nieznanych ofierze, 26% pochodziło z grona przyjaciół lub znajomych, a 15,5% było partnerami obecnymi lub przeszłymi. Do 2/3 napaści dochodziło w prywatnych pokojach, głównie w miejscach zamieszkania ofiar. Nieco ponad 2/3 kobiet piło alkohol w niedługim czasie przed napaścią. W czasie badania u 1/4 kobiet wykryto urazy w okolicy krocza, narządów płciowych i odbytu. Pozagenitalne urazy były obecne u 61% kobiet z czego większość zaklasyfikowano jako łagodne. Do większości z napaści dochodziło w nocy. 74,8% kobiet zgłosiło się do szpitala w ciągu pierwszych 24 godzin od napaści pozostałe kobiety robiły to w późniejszym czasie – około 10% po 48 godzinach.
Jak podkreślają autorzy jest to największa analiza przypadków ofiar napaści seksualnej jaką przeprowadzono na podstawie danych szpitalnych w Niemczech.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe