Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Chora na COVID-19 urodziła dziecko, będąc w śpiączce farmakologicznej

Źródło: PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 10.05.2021
 
 
W Wielkiej Brytanii po cesarskim cięciu w 29. tygodniu ciąży przyszła na świat dziewczynka, gdy jej chora na COVID-19 matka była w śpiące. Szczęśliwie obie zostały wypisane do domu.
BBC News informuje, że sytuacja była dramatyczna i mogła się skończyć zupełnie inaczej. W połowie stycznia 2021 r. 27-letnia Marriam Ahmed została przyjęta do szpitala w Cwmbran z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19. Chorowała też na astmę i wymagała tlenoterapii.

Kobieta była w 29. tygodiu ciąży, gdy lekarze postanowili poddać ją cesarskiemu cięciu. Trzeba było też wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczną i podłączyć do respiratora. Nikt nie dawał gwarancji, że się obudzi ani że przeżyje jej dziecko.

Poród za pomocą cesarskiego cięcia nastąpił 18 stycznia. Dziewczynka ważyła zaledwie 1,17 kg. Matka, wbrew obawom lekarzy, obudziła się już następnego dnia. Nadal jednak jej stan był poważny. Dziecko zobaczyła dopiero po tygodniu. Wraz z córką, której nadała imię Khadija, opuściła szpital dopiero po upływie dwóch miesięcy. Dziewczynka dobrze się rozwija. Po ponad trzech miesiącach od porodu waży prawie 4 kg.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe