Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Choroby weneryczne coraz groźniejsze
Źródło: Radio Zet
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.06.2019
 
 
Syfilis, rzeżączka, chlamydioza i rzęsistkowica pochwowa to najczęściej występujące choroby przenoszone drogą płciową. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że codziennie dochodzi do około 1 miliona zakażeń przynajmniej jedną z tych chorób.
- Co więcej, liczba tych zakażeń nie spada, a choroby te coraz trudniej leczyć, bo są one oporne na antybiotyki – informuje "Radio Zet" i wyjaśnia, że najwięcej zakażeń, bo aż 156 mln rocznie, przypada na rzęsistkowicę

Jak to jest w Polsce?

- W ostatnich latach obserwuje się zmiany w epidemiologii chorób przenoszonych drogą płciową – powiedział Sławomir Majewski, kierownik Katedry Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia" . - Tak zwane klasyczne choroby weneryczne – kiła i rzeżączka – stanowią obecnie mniejszość schorzeń, z którymi zgłaszają się pacjenci do poradni chorób przenoszonych drogą płciową. Na plan pierwszy wysuwają się choroby wirusowe, takie jak opryszczka genitalna oraz zmiany wywoływane przez genitalne typy wirusa brodawczaka ludzkiego – dodał.

Edukacja młodzieży ma podstawowe znaczenie, między innymi ze względu na skłonność do zmiany partnera w tej populacji i zazwyczaj dużą aktywność seksualną, obejmującą nie tylko klasyczne kontakty seksualne.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe